google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 19:27 Bu haber 3255 kez okundu
 
BAKAN SELÇUK'TAN ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDE!
Engelli öğretmen alımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk ocak ayında engelli öğretmen alımının olacağını belirtti.
GÜNDEM Haberi
BAKAN SELÇUK'TAN ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDE!

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk TBMM Genel Kurulunda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Yükseköğretim Kalite Kurulu hakkında milletvekillerinin soru ve eleştirilerine yanıt verdi. Bakan Ziya Selçuk 2019 yılı engelli öğretmen alımıyla da önemli açıklamalarda bulundu.

2003'ten bugüne 5 bin 37'si eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında olmak üzere toplam 21 bin 662 engelli personel istihdamının sağlandığını bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019 Ocak ayı başında engelli öğretmen alımının başlayacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, fiilen görev yapan engelli personel sayısının da 22 bin 567 olduğunu belirtti.

2019 OCAK AYI ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANI KAÇ OLACAK?

Bakan Selçuk'un 2019 Ocak ayı engelli öğretmen alımı açıklamasının ardından 5 bine yakın atanamayan engelli öğretmen adayı en az 2 bin 500 engelli öğretmen kadrosu bekliyor. Engelli öğretmen adayları bunun için sosyal medyada #EnAz2500EngelliÖğretmenKadrosu ile hashtag açtı.

ADALETLİ ENGELLİ ÖĞRETMEN KONTENJANI İÇİN ÖN BAŞVURU ŞART!

2018 Haziran ayında çoğu branşta açılan yetersiz kontenjan sayısından dolayı atanamayan engelli öğretmen adaylarının yanı sıra MEB'in çoğu branşa 1 kadro bile vermeyerek 88-90-94 puanla engelli öğretmen adayları açıkta kalmıştı. Engelli öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan bu adaletsiz durumun önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını bekliyor. Engelli öğretmen adayları ayrıca Bakan Selçuk'tan engelli öğretmen alımı yapılacak branş ve kontenjan sayılarının, engelli öğretmen adaylarından ön başvuru alındıktan sonra belirlenmesini istediler.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, SELÇUK'TAN, ENGELLİ, ÖĞRETMEN, ADAYLARINA, MÜJDE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937