google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Haziran 2017 - Pazar 09:10 Bu haber 9833 kez okundu
 
BU ÇİKOLATA ÖLDÜREBİLİR!
ABD'li ünlü çikolata üreticisi olan Mars'ın ürünlerinde, ölümcül salmonella bakterisi çıktı.
SAĞLIK Haberi
BU ÇİKOLATA ÖLDÜREBİLİR!

ABD'li ünlü çikolata üreticisi olan Mars'ın ürünlerinde, ölümcül salmonella bakterisi çıktı. Daha önce de ürünlerinin içerisinde plastik parçaları çıkması üzerine 55 ülkede milyonlarca ürününü toplatma kararı almıştı.
 

15

Ünlü çikolatada ölümcül virüs çıktı

ABD'li çikolata üreticisi Mars, İngiltere ve İrlanda'da Galaxy'nin Teaser bar, Counters ve Minstrels ürünlerini geri çağırma kararı aldı. İngiliz medyasının son dakika geçtiği bilgiye göre; kararın bu ürünlerde ölümcül Salmonella bakterisi taşıma riski nedeniyle alındığı öğrenildi.
 

25

Ünlü çikolatada ölümcül virüs çıktı

Express.co.uk'de yer alan habere göre; Mars, bu ürünleri elinde bulunduran herkesi yememeleri konusunda uyardı. Bunun yanı sıra şirket, "Tüketiciler, ürünleri muhafaza etmeli ve tüketici memnuniyeti ekibiyle iletişime geçmeli" açıklamasında bulundu.
 


 

35

Ünlü çikolatada ölümcül virüs çıktı

Ayrıca Independent.co.uk'de yer alan bir diğer habere göre de, çikolata üreticisi Mars; "Önlem olarak, bu konuyla ilgili aldığımız bir şikayet olmamasına rağmen, tüketicilerimizin güveni ve güvenliği için, potansiyel olarak etkilenen ürünleri gönüllü olarak geri çağırma kararı aldık" açıkladı.
 

45

Ünlü çikolatada ölümcül virüs çıktı

Söz konusu ürünlerin son kullanma tarihlerinin, 9 Mayıs 2018 ya da 18 Mayıs 2018 olduğunu belirten Mars sözcüsü, bu ürünlerin "yalnızca az bir miktarının" İngiltere ve İrlanda'da dağıtıldığını aktardı. Mars, 2016 yılında bir tüketicinin Snickers içerisinde kırmızı bir plastik parçası bulmasının ardından 55 ülkede Snickersları toplatmıştı.

SALMONELLA NEDİR?

Salmonella, gıda zehirlenmelerinin en yaygın nedenlerinden biri olan bir grup bakterinin adıdır. Salmonella bakterisinin neden olduğu enfeksiyon ileri seviyede ishal, ateş, titreme, abdominal rahatsızlık ve kusmaya neden olur. Enfeksiyon, önlem alınmaması durumunda çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf insanlar için ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BU, ÇİKOLATA, ÖLDÜREBİLİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937