google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 12:59 Bu haber 7144 kez okundu
 
GİZLİ KALMIŞ ŞİFA KAYNAĞI MUMİYO!
Dağların gözyaşları olarak da adlandırılan Mumiyo üç bin yıllık geçmişe sahip gizli kalmış bir hazine. Birçok kişinin haberdar olmadığı Mumiyo, romatizmadan kansere kadar tedavi edici özelliğe sahip.
SAĞLIK Haberi
GİZLİ KALMIŞ ŞİFA KAYNAĞI MUMİYO!

Uzakdoğu'dan Ortadoğu'ya kadar bitkisel tıpta kullanılan mumiyo maddesi, dağların yüksek kesimlerinde ve mağara içinde bulunan siyah tortudur.

15
 Gizli kalmış bir şifa kaynağı! Dağların gözyaşı mumiyo

Nasıl meydana gelir diyorsanız; dağdaki bitkiler zamanla doğal oluşumlara uğrayarak sertleşir. Zamanla dönüşen bitkilerde; toprak, yağmur ve taşlarda bulunan vitamin ve mineraller bulunur.

Eski çağlarda eklem, kemik ve romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. O dönemlerde ise son derece etkili olmuştur. Şimdilerde krem ve diş macunu yapımında kullanılır.

25
 Gizli kalmış bir şifa kaynağı! Dağların gözyaşı mumiyo

Son derece güçlü bir vitamin kaynağıdır. İçinde 85'den fazla mineral, vitamin ve aminoasit barındırır. İçerdiği elementler ise; kobalt, bakır, demir, çinko, nikel, potasyum, sodyum, magnezyumdur.


 
35
 Gizli kalmış bir şifa kaynağı! Dağların gözyaşı mumiyo

Mumiyo, kemik dokularının iyileşmesinde yardımcıdır, yenileyici özelliği vardır. Özellikle 30 yaşını geçmiş kadınların kemik erimesinin önüne geçmek için tüketmesi iyi olur. Bağışıklık sistemini düzene sokan güçlü bir etkiye sahiptir. Mumiyo, beyin sağlığı için de son derece önemli bir kaynaktır. Vücudu stresten arındırır.

Vücuttaki yara izlerinin tedavisinde kullanılır ve hızlı iyileştirme etkisi vardır. Mumiyo karaciğeri toksinlerden arındırır ve cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Özellikle yarık ve yara izlerinin tedavisinde etkili bir maddedir.

45
 Gizli kalmış bir şifa kaynağı! Dağların gözyaşı mumiyo

Günümüzde diş macunu yapımında kullanıldığından bahsetmiştik... Mumiyo, diş eti iltihabına ve diş sararmasına çözüm olur. Ağız sağlığında kullanılan doğal bir kaynaktır. En önemli faydalarından biri de kanserle mücadelesidir. Kanserli hücrelerin oluşumunu engeller.

Mumiyo son zamanlarda cilt sağlığı için maske şeklinde kullanılmaktadır. Kullanılan siyah maske cildi yeniler ve yaşlanmayı geciktirir. Macun kıvamına getirilen mumiyoyu aç karna yiyerek tüketebilirsiniz. Bu şekilde tüketildiğinde zorlu kış şartlarında grip vb. rahatsızlıklara karşı korur.

Düzenli olarak tüketilen mumiyo macunu karaciğer sağlığını destekler. Bağışıklık sistemini destekleyerek, vücut direncini artırır.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: GİZLİ, KALMIŞ, ŞİFA, KAYNAĞI, MUMİYO!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937