google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 16:14 Bu haber 1535 kez okundu
 
HDP'Lİ BULDAN'IN İMAMOĞLU'NA TEKLİFİ...
Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından CHP'nin ısrarla ittifak yaptığını reddettiği HDP'den tebrikler peş peşe giderken HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise İmamoğlu'na 'Kardeş belediye' teklifinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
HDP'Lİ BULDAN'IN İMAMOĞLU'NA TEKLİFİ...

Ekrem İmamoğlu'na mazbata verilmesine, CHP'lilerden daha çok HDP'liler sevindi. CHP'nin seçim süresince ısrarla ittifak yaptığını kabul etmediği HDP cephesinden tebrikler peş peşe geldi.

HDP YİNE AK PARTİ'YE SALDIRDI

HDP, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AK Parti'yi hedef göstererek, "AKP'nin halk iradesini gasp etmeye yönelik 17 gündür sürdürdüğü hukuksuzluğun bir kısmı son buldu. İstanbul hakkı olanı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyoruz. Ülkenin her yerinde sürdürdüğümüz demokrasi ve hukuk mücadelesini er ya da geç kazanacağız" ifadelerini kullandı.


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na üstün başarılar dilerim. İstanbul'a kardeş belediye olarak en iyi Kars Belediyesi yakışır. Biz de Kars'ı ilk defa aldık..!" şeklinde paylaşım yaptı.

Kaynak: haber7

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'Lİ, BULDAN'IN, İMAMOĞLU'NA, TEKLİFİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937