google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 08:58 Bu haber 5805 kez okundu
 
KAMU TAŞITLARI HER AY BAKANLIĞA BİLDİRİLECEK!
Maliye Bakanlığı, kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılmakta olan taşıtları yakın gözetime aldı. Buna göre Kamu kurumları, taşıtlara ilişkin bilgileri her ay düzenli olarak Maliye Bakanlığı’na bildirecekler.
OTOMOBİL Haberi
KAMU TAŞITLARI HER AY BAKANLIĞA BİLDİRİLECEK!

Kamu kurumları, mülkiyeti kendilerine ait veya kiraladıkları taşıtlara ilişkin bilgileri her ay düzenli olarak Maliye Bakanlığı’na bildirecekler. Maliye Bakanlığı, kamuda sağlıklı bir taşıt envanteri oluşturmak, taşıt yönetimi sürecinde kaynakların etkili, ekonomik ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla Kamu Taşıtları Yönetim Bilgi Sistemi (TBS) oluşturdu.

Sistem sayesinde kamu taşıtlarının envanteri çıkarılacak, takibi yapılacak ve maliyetleri izlenecek. Böylece kamu taşıtlarıyla ilgili nasıl tasarruf tedbirleri uygulanabileceği konusunda politikalar geliştirilebilecek.

HER AY SİSTEME KAYDEDİLECEK

Bakanlıklar, valilikler, belediyeler, il özel idareleri, üniversiteler, üst kurullar, döner sermaye işletmeleri, taşra teşkilatları dahil olmak üzere taşıt envanterine ilişkin bilgileri sisteme her ay düzenli olarak kaydetmek üzere kendi bünyelerinde birer personel görevlendirecek.

İlk veriler 31 Temmuz’a kadar girilecek. Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli İstihbarat Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait taşıtlara ait bilgiler ayda bir toplam rakam şeklinde sisteme girilecek. Uçak, helikopter, gemi gibi taşıtlar ile hizmet alımı suretiyle personel taşımada kullanılan servis araçları uygulama dışında tutuldu.

Kaynak:Habertürk
Kaynak: Editör:
Etiketler: Maliye, Bakanlığı, kamu, kurum, kuruluşlarında, kullanılmakta, olan, taşıtları,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937