google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Eylül 2017 - Pazar 11:00 Bu haber 3345 kez okundu
 
KUZEY KORE'DEN İKİ ŞOK ADIM!
Kuzey Kore ateşle oynamaya devam ediyor. Savaş rüzgarlarının estiği uzakdoğuda, Kuzey Kore yeni gelişmiş hidrojen bombası ürettiğini açıkladı.
DÜNYA Haberi
KUZEY KORE'DEN İKİ ŞOK ADIM!

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA, ülkenin yeni ve gelişmiş bir hidrojen bombası ürettiğini duyurdu.

Bugün önce yeni geliştirdiği hidrojen bombasını dünyaya gösteren Pyongyang yönetimi, ardından yeni bir denemeye girişti. ABD ve Çin, dev bir patlamanın ardından 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. İlk depremin ardından aynı noktada bu kez 4.6 büyüklüğünde yeni bir deprem daha tespit edildi.

Kuzey Kore'nin resmi ajansından yapılan açıklamada yeni bombanın yüksek tahrip gücüne sahip olduğu belirtildi.

YENİ BOMBA BALİSTİK FÜZEYE MONTE EDİLDİ

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un'un da nükleer bomba üretim tesisini ziyaret ettiği bildirildi. Kim'in ziyareti sırasında bir hidrojen bombasının kıtalararası balistik füzeye monte edilmesini izlediği de kaydedildi.

Kuzey Kore Haber Ajansı, ülkenin istediği kadar hidrojen bombası yapma kapasitesine sahip olduğunu öne sürdü. Kuzey Kore 29 Ağustos'ta yeni bir füze denemesi gerçekleştirmiş, deneme dünya kamuoyunun tepkisini çekmişti.

EN AZ 10 KAT DAHA GÜÇLÜ

Gelişmeleri dünya televizyonları yayınlarını keserek verdi. Kuzey Kore'den peş peşe son dakika haberleri geliyor. Japon Meteoroloji servisi, gerçekleşen patlamanın önceki nükleer testlerden en az 10 kat daha güçlü olduğunu açıkladı.

MENZİLLER GİDEREK ARTIYOR

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un döneminde, babası ve dedesinin ülkeyi yönettiği yıllara nazaran füze denemeleri büyük artış göstermiş durumda. Bu yıl içinde fırlatılan füzelerin sayısı şimdiden 10'u çoktan geçti, ateşlenen yeni füzelerin menzilleri giderek artıyor.

Pyongyang yönetimi, 11 yıldır nükleer silah programı nedeniyle BM yaptırımlarıyla yüz yüze. Yaptırımlar arasına son dönemde değerli madenlerin ihracının yasaklanması da eklendi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: KUZEY, KORE'DEN, İKİ, ŞOK, ADIM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937