google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Mart 2022 - Çarşamba 09:07 Bu haber 9988 kez okundu
 
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 5 BİN PERSONEL ALACAK!
OGM 5 bin personel işçi alımı başvurusu yapacağını duyurdu. Peki ama 2022 OGM personel alımı başvuruları nasıl, nereden yapılır? Tüm soruların cevabı haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 5 BİN PERSONEL ALACAK!

Ormal Genel Müdürlüğünün (OGM) 2022 yılı personel alımı ne zaman yapılacak? sorusu gündem oldu. OGM personel alımı ne zaman, hangi tarihte? Sorusu en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

Ormal Genel Müdürlüğünün (OGM) 5 bin personel işçi alımı başvurusu yapacağını duyurdu. Peki ama 2022 OGM personel alımı başvuruları nasıl, nereden yapılır? Orman Genel Müdürlüğü'ne 5 bin personel alımı müjdesi Bakanlık tarafından verilmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin yangın işçisi alımı hakkında bilgilerin yer aldığı kılavuzu önümüzdeki günlerde Tarım Orman Bakanlığının resmi sitesinde yayınlanacağı bekliyor.

OGM personel alımı ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü'nden (OGM) yapılan açıklamada ise "#YeşilVatan'ımızın kıymetli ormanlarını korumak ve geliştirmek için mücadele edecek 5.000 yeni işçi istihdam ediyoruz." İfadeleri yer almıştı. OGM personel alımı başvuru tarihleri ve başvuru şartları henüz belli olmasa da önceki alımlardaki şartlar biliniyor. Başvuru kılavuzunun yayınlanmasının ardından başvurular hakkında detayların belli olması bekleniyor.

1. Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8. İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

9. Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORMAN, GENEL, MÜDÜRLÜĞÜ, 5, BİN, PERSONEL, ALACAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937