google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 12:32 Bu haber 2070 kez okundu
 
PKK'NIN HAİN PLANI DEŞİFRE OLDU!
TSK oyunu bozdu, hain plan deşifre oldu. TSK, Afrin-Amanos arasında yeni bir terör hattı oluşturmaya kalkan PKK ve YPG’nin kış yapılanmasına karşı harekete geçti.
GÜNDEM Haberi
PKK'NIN HAİN PLANI DEŞİFRE OLDU!

TSK, Afrin-Amanos arasında yeni bir terör hattı oluşturmaya kalkan PKK ve YPG’nin kış yapılanmasına karşı harekete geçti. Silahlı kuvvetler sınır hattına güvenlik kalkanı örüyor.

TSK oyunu bozdu, hain plan deşifre oldu. Güvenlik birimleri, terör örgütü PKK'nın Türkiye-Suriye sınır hattında bulunan ve ucu Afrin'e çıkan Burseya ve Amanos dağları üzerinden terörist geçişi yapmak için yeni hat oluşturma gayretinde olduğunu tespit etti. Bölgenin risk haritasını çıkaran Tük Silahlı Kuvvetleri (TSK), teröristleri sınıra yaklaştırmayacak önlemler alıyor. Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla hareket alanı daralan terör örgütü PKK'nın Burseya ve Amanos'lar üzerinden deşifre edilen planı çerçevesinde iki kritik noktaya ilişkin şu bilgilere ulaşıldı:

HATLAR İNŞA EDİLDİ

PKK/YPG Afrin'in doğusunda Kilis sınırında bulunan Burseya Dağı'na yeraltı tünelleri ve mağaralar yaparak çok sayıda teröristi buralara yerleştirdi. Burseya Dağı'nda yalnızca YPG'li unsurların değil Şii milislerin olduğu da belirtiliyor. Terör örgütü Amanos-Afrin arasında yeni terör hattı oluşturma gayretine girdi. Hatay - Hassa üzerinden Amanos Dağları'na terörist sevkiyatı deşifre olan örgüt, Gaziantep İslahiye bölgesinden Amanos Dağları'na, oradan Afrin'e yeni bir bağlantı koridoru kurmaya çalışıyor. Afrin'e bağlı Haftar sınır köyüne geçip mağaralarda gizlenen PKK'lı teröristler daha sonra Meydanke Kampı'na götürülüyor. Türkiye'deki sempatizanlarını Afrin'e en çok Amanos Dağları'nı kullanarak getiren örgüt, 2 yıl önce Halep'in Şeyh Maksud semtinde muhaliflerle örgüt arasında yaşanan çatışmalarda Türkiye'deki 150 militanını Amanos'tan Afrin'e sokarak kentte göndermişti.

DENETİMLER ARTIRILDI

Teröristlerin son günlerde artan kış yapılanması hareketliliğini yakından takip eden güvenlik kuvvetleri bölgede denetimlerini sıklaştırdı. Güvenlik güçleri sınır bölgesinde yol kontrollerini artırdı. Teröristlerin sınır hattı transfer güzergâhı olarak kullanma ihtimali olduğu düşünülen tali yollar dahi denetim altına alındı. Bölgede tespit edilen tüm PKK/PYD noktalarının anında imha edileceği kaydedildi.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: PKK'NIN, HAİN, PLANI, DEŞİFRE, OLDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937