google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 12:38 Bu haber 5068 kez okundu
 
SATÜRN KOVA RETROSUNUN BURÇLARA ETKİSİ
Astrolog, yazar Filiz Cansever Satürn Kova Retro'sunu ve bu Retronun burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
SATÜRN KOVA RETROSUNUN BURÇLARA ETKİSİ

Satürn Kova Retro'sunu ve bu Retro geçişinin burçlara olan etkisini Astrolog, yazar Filiz Cansever Haber Deşifre'ye anlattı. Satürn'ün zorlu bir gezegen olduğunu söyleyen Cansever şu açıklamalarda bulundu.

"SATÜRN öğretir, sınavdan geçirir, kısıtlar, karşımıza zorlukları getirir. Aslında bunların hepsi bizim bir şeyleri fark etmemiz, öğrenmemiz, derslerimizi alarak yolumuza devam etmek içindir.

Aslında Satürn’ün diğer bir adı da karma borçları ödememiz için gelmiş olan ödeşme gezegenidir. Tabii bu kendimizle yapacağımız bir yüzleşme olacaktır. Aslında bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Annelerimiz babalarımız bizi eğitmek, doğruyu öğrenmemiz için gerekli gördükleri zaman ceza ve ödül verirler. Yanlış bir şeyi yapmaya devam ettiğimiz süre içeresinde aldığımız cezalar daha da katlanır. Biz ailelerimize kızarız ama aslında öğrenmemiz gerekeni öğrenmemiş, hala aynı hataları yapmaya devam ediyoruzdur. İşte Satürn’ü de bu şekilde düşünmek gerekiyor. Bize zorlukları verir, yüzleşmeler verir. Bunları başaran insanlar yoluna daha sağlıklı daha düzgün devam eder. Çünkü hepimiz bu dünyaya Tekâmülümüzü tamamlamak, karma borçlarımızı ödemek için geldik. Bir şeyleri fark etmediğimiz süre içerisinde birçok şey yolunda gitmeyecektir. Bu gezegen aynı zamanda bizim disiplini ve sabırlı olmamız gerektiğini de öğretir. Güzel erdemleri bedenimizde barındırdığımız zaman, gelişimimiz için bir yola girmiş, zamanla da bunu tamamlamaya başlamış oluruz. Her gezegenin farklı görevleri vardır. Satürn'ün görevi de işte budur. Bizi sağlığımızla, sevdiklerimizle, maddi kazançlarımızla, kendinizle sınar. Dayanıklı olanlar, bu sürece saygı duyanlar ödüllerini alırlar. Alamayanlar ise yaşadıkları kısır döngüyü yaşamaya devam ederler. Ta ki bir gün her şeyi fark edip değişmeye karar verene kadar.

Satürn'ün sayesinde sağlam olmayan dayanıksız bütün bağlar kopacaktır.

20 Martta Satürn Kova burcuna geçti. 22 Mayıs'ta ise Kova burcunda Retro hareketi başlayacak. 2 Temmuz'da Oğlak burcunda devam edecek. 30 Eylül'de ise Retro bitecek ve 17 Aralık'ta bir daha Oğlağa dönmemek üzere Kova seyahati başlayacak. 8 Mart 2023'te balık burcuna geçene kadar kova burcunun bize anlatmaya çalıştığı her şeyi bize yaşatacak, yenilikleri bize sunmaya çalışacak. Bu da ne demek oluyor, oldukça zorlu sınavlar bizi bekliyor. Satürn’ü bu kadar anlatmışken, Kova burcundaki ve Retro’da ki Kovanın temsil ettiği konuları da anlamak gerekiyor.

Kova; insan haklarını savunan, özgür, bağımsız,  hümanist bir burçtur. Aynı zamanda Radikal, yenilikçi, geleneksel olan her şeyi yıkmak isteyen dahilerin yolculuğudur. Özgürdür ve dizginlenemez. Şimdi bu ikisini (Yani Satürn-Kova Retrosunu) birleştirirsek karşımıza şu sınavlar, zorluklar, yaşanacaklar çıkıyor. Kova için hümanist, özgürlüğüne düşkün bir burç dedik. Demek ki bazı insanlık sınavlarını verirken özgürlüğümüz kısıtlanabilir ve bu kısıtlanma ile ilgili kendi içimizdeki sınavlarımızı verebiliriz. Kendinizi ortaya koymak adına, korktuğumuz her ne varsa, bunlarla yüzleşebiliriz. Zaman zaman kaygı, endişe, umutsuzluk gibi hislerle mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Kendimizi ifade etmek her zamankinden daha zor olabilir. Ama Kendinizi aşabilmek, geliştirebilmek için çaba sarf edersek, kendimizi geliştirmenin gerçekleştirmenin yollarını bulabilirsek bu Retro bizi destekleyecek. İnsanlık adına yapılan bütün çalışmalara cevap gelecek. Ayağımızı bağlayan, ilerlemeyi engelleyen bütün bağımlılıklarımızdan kurtulursak destekleneceğiz. Kova burcunun temsil ettiği durumlardan biri de neydi; Orijinal, yaratıcı fikirler. Orijinal fikri olanlar ve bu fikri gerçekleştirmek için bütün engelleri aşabilecek cesareti bulup, sabırla, sükûnetle, hiç kimseyi kırmadan, yıkmadan mücadele edenler kazanacak. Her ne yaşarsanız yaşayın, Sorunlarınıza mantıklı, gerçekçi, radikal çözümler bulun ki kazanalım.

Şimdide Satürn Kova Retrosunun burçlara olan etkisine bakalım…

KOÇ BURCU 

Sizin 11. evde gerçekleşecek Satürn Kova Retrosu. Sosyal çevrenizde, kariyerden kazandığınız paralarda,  arkadaş çevrelerinde farklılıklar ve değişimleri olmaya başlayacaktır. Belki yeni sosyal çevreler edinebilir, eski arkadaşlıklarınızda yollarınızı ayırabilirsiniz. Birtakım sorumluluklarınız artmaya başlayacaktır. Alacağınız bu sorumluluklar yeni görevlerinizin size verilmesi ile alakalı olabilir. 11. ev hedeflerle de alakalı olduğu için, belki kendinize yeni hedefler belirleyebilir ya da daha önceden belirlediğiniz (sabırla gerçekleştirmek için mücadele ettiyseniz eğer ) eski hedeflerimize yaklaştığınız anlamına da gelir bu durum. Bu yüzden eğer bugüne kadar mücadele edip de bir şeyleri gerçekleştiremedi iseniz, sakın üzülmeyin ve pes etmeyin. Çünkü amacınıza ulaşmanıza çok az kalmış demektir. Çok yakın bir zamanda tünelin ucundaki (hedeflerinizle alakalı) aydınlığı görebilirsiniz.

BOĞA BURCU 

Satürn Kova Retrosu 10. evinizde gerçekleşecek. Bu geçişte sabırlı ve sükûnette kalırsanız, kariyerinizde ön plana çıkabilirsiniz. 10. ev patronları, otorite figürlerini, kariyeri, sahnenin önünde olmayı, çalışmayı destekleyen bir evdir. Aklınızda herhangi bir iş varsa, bunu kurabilir, uzun zamandır planladığınız iş geçişini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için nelerden fedakârlık edebilirsiniz, ne kadar ileri gidebilirsiniz bunu hesaplamanız gerekecek. Çünkü sizin kariyerinizle alakalı önemli geçiş zamanları olacak önümüzdeki yıllar. Bu yüzden iş ve kariyerle alakalı ne düşündüğünüze, neleri değiştirmek istediğinize dikkat edin ve kendinizi şu andan itibaren sorgulayın. Buna siz karar verin Kader sizin adınıza yön çizmesin. Alacağınız kararlar çok zorlu, mücadeleli olup, ‘’göze alamam ben bunları’’ diyerek arkaya atarsanız, bilin ki bu geçişte arkaya attığınız her konu ile yüzleşeceksiniz. Yüzleşmeden önünüze, yolunuza devam edemeyeceksiniz. Bu yüzden silkelenin, sorumluluklarınızı alın, kararlı olun ve harekete geçin.

İKİZLER BURCU 

Satürn Kova Retro geçişini 9. evinizde yaşayacaksınız sevgili ikizler… 9. ev hayata bakış, felsefe, eğitim öğretim, yabancılarla olan ilişkiler, hukuksal konular ve yurt dışı işleri gibi durumları anlatır. Bu da demektir ki bu konularla alakalı çalışmalarınız, beklentileriniz ya da işleriniz varsa neler yapmanız gerektiği neleri bırakmanız ve ilerlemeniz için nasıl davranmanız gerektiği konusundaki süreçlerden geçiyor olacaksınız. Yani hayata bakışınız ve düşünce yapınız değişmeye başlayacaktır. Mesela bu dönemde yeniden yarım bıraktığınız eğitime devam etme kararı alabilir, Planladığınız yurtdışı seyahatlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ya da bir yandan hukuksal konularla alakalı bazı sıkıntılar yaşıyor olsanız da zamanla ve duruma bakış açınızı değiştirdiğiniz takdirde çözüme ulaştırabilirsiniz. Yani hayatımız yeniden yapılanma dönemine giriyor sevgili ikizler bunu iyi değerlendirin.

YENGEÇ BURCU 

8. evinizde Satürn kova Retro’sunu yaşayacaksınız sevgili yengeçler. Özellikle son 2 yıldır ne yaşıyorsanız artık bunlar değişmeye başlıyor. Bugüne kadar ilgilenmediğiniz maddi konular üzerine daha fazla düşünmeye, planlamaya, programlamaya başlayabilirsiniz. 8.ev, kredi, vergi, sigorta, prim, nafaka, miras, ortaklı gelirleri ilgilendiren konular olduğu için bu konular gündeminizde olabilir. Bu süreçte hayat arkadaşınızla, eşinizle beraber alacağınız ortak kararlarımız olabilir. Burası akrebin doğal evidir ve doğal olarak sezgileri, yeniden doğuşu temsil ettiği için, yeni farkındalıklar, yeni hayat görüşleri deneyimle bilirsiniz. Bu yüzden ruhsal çalışmalar bu dönemde sizin çok işinize yarayacaktır. Aydınlanmanıza, içinizdeki korkulara, endişelere, tepkilere farklı bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumu hayatınızın düzeltilmesi, kendinizle barışmanıza, daha gerçekçi bir bakış açısıyla yolumuza devam etmenize katkı sağlayacak. Yüzleşmelerden, korkularınızdan kaçmadan, kabule geçin ve bunları nasıl dönüştürebilirim sorusuna yoğunlaşın. O zaman göreceksiniz ki, hayat kaçtıklarınızda değil, yaşayamadıklarınızda ve yüzleştiklerinizde güzel.

ASLAN BURCU 

Satürn Kova Retro geçişini 7. evinizde yaşayacaksın sevgili aslanlar. Bundan önceki dönemlerde ne yaşadıysanız ilişkilerinizde, bu durum değişmeye başlayacak. Yani ikili ilişkileriniz, evlilikleriniz, ortaklığı işleriniz, anlaşmalarınız ve sözleşmeleriniz sınava tabi tutulacak, bunlarla yüzleşmeler yaşayacaksınız. Bu da demektir ki yolunda gitmeyen ilişkiler bitecek, yolunda giden ilişkiler ise level atlayacaklar. Biliyorsunuz kova özgürlükleri temsil ettiği için, ilişkilerimizde özgürlük sınavları verebilirsiniz. Bulacağınız çözümler eski düşünce yapınızı ait değil de daha Radikal, daha gerçekçi çözümler olmalı. Bulacağınız bu çözümler işinizle alakalı da yeni adımlar atmanızı sağlayacaktır.

BAŞAK BURCU 

Satürn Kova Retro’sunu 6. evinizde yaşayacaksınız sevgili başaklar. Günlük hayatınızın içerisindeki rutinlerimiz, çalışma ortamınız, iş hayatınız, iş arkadaşlarınız, genel sağlık durumunuz, evcil hayvanlarınız gibi alanlarınız gündeminiz olacaktır. Bu zamana kadar deneyimlemiş olduğumuz bu konularla alakalı birçok konu değişip dönüşmeye başlayacaktır. İş hayatınız ya da iş arkadaşlarınız da günlük hayatımızın içerisindeki rutinlerinizle ilgili sıkıntı ve sorunlarınız varsa, bunlara radikal çözümler bulabilirseniz önümüzdeki yıllar sizin için daha başarılı geçecektir. Yaptığınız işle alakalı bir çöküntü yaşadıysanız ya da yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, eski düzeni devam ettirmektense, neleri değiştirebileceğinize dair özgürce davranabileceğiniz sonuçlara odaklanmalısınız. Belki içinizde bazı endişeleriniz, korkularınız, değiştiremeyeceğinize dair inançlarınız olabilir. Bir karar alın ve neleri değiştirmeye gücünüz yetiyor ve bunları nasıl uygulayabilirsiniz, sorumluluklarınızı üstlenerek harekete geçin. Sağlık konularıyla alakalı yeni gündemleriniz, operasyonlarınız, tedavi süreçleriniz olabilir. Bu süreçleri yaşarken gerek çocuklarınızla, gerek ebeveynlerinizle, gerek sosyal çevrenizle, aşk hayatınızla alakalı her zamankinden daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Bu konularda biraz daha fazla ilgilenmeniz ama daha Radikal, daha farklı, sıra dışı çözümler bulmanız gerekecek.

TERAZİ BURCU 

Satürn Kova Retro geçişini, 5. evinizde yaşıyor olacaksınız. Yani Aşk, çocuklar, yaratıcı çalışmalarınız, ailenizden gelen kazançlarınız gibi alanlar gündemimiz olacaktır. Bu da demektir ki, Aşk hayatınızdan, çocuklarınızla olan ilişkileriniz ve iletişiminize kadar birçok konu, kafanızı kurcalayacak. Nedenleri, Niçinleri sorgulayacaksınız. Bu konularla alakalı hangi bakış açısına sahip olmanız gerektiğinin ayrımına varabilirsiniz.  İçinize dönmenizi, neleri ne şekilde değiştirmeniz gerektiğinin farkına varmanız, önümüzdeki yıllarda sizin hayatınızın akışını ve şeklini değiştirecektir. Özellikle çocuklarımızın geleceği ile ilgili yeni yapılandırmalara girmeniz gerekebilir. Çocuklarla ilgilenmek, sabır ve sükûnet gerektirecektir. Bunu bünyenizde barındırmanız çok önemli. Aslında önemli olan günlük zamanı kurtaran çözümler değil, ileriye dönük çözümler bulmanız önemli.

AKREP BURCU 

Satürn'ün Kova Retro’sunu 4. evinizde yaşayacaksınız sevgili akrepler. Yani ev, yuva, aile, taşınmaz mallar, kendi içinize duyduğunuz öz değer duygusu gibi alanlarınız gündemleriniz olabilir. Bu konularla alakalı çözmeniz gereken bazı sorunlarınız olabilir. Ve bu sorunlara geleneksel çözümlerle değil de daha Radikal, yenilikçi çözümlerle yaklaşmalısınız. Eski bildiğiniz düzenle ya da düşünce yapınızla yaklaşmanız size hiç bir faydası olmayacaktır. Bu konularla ilgili ‘’ beceremem, bugüne kadar çok denedim bir türlü halledemedim’’ gibi kuruntularla hareket etmektense, hiç düşünmediğiniz, yapmadığınız ya da denemediğiniz yolları deneyin. Ayrıca 4. Ev; arazi alım satımlarını da yönettiği için taşınabilirsiniz, ev düzeninizi değiştirebilirsiniz ya da gayrimenkuller almak için karşınıza imkân ve fırsatlar çıkabilir. Aklınıza bu tarz konuları koyarsanız; bu dönemde nasıl davranmalıyım, mal sahibi olmak için nelere dikkat etmeliyim konusunda kendinize hedefler belirlerseniz, yolunuzda çözülmeler yaşayacaksınızdır. Ayrıca son yıllarda yaşamış olduğunuz konular her neyse onların üzerinde bu sene biraz daha fazla durabilir ve önümüzdeki yıllarda bunları dönüştürebileceğiniz farkındalığına erişebilirsiniz. Bunlar sizin sınavlarınız ve yüzleşmeleriniz olacaktır. Kısa bir zaman içerisinde bazı değişimler gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle yakın arkadaş çevrenizle ilgili gelişmeler ya da satış pazarlama ve iletişim gibi konularda dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bu konulara direniş göstermezseniz hayatınızın ilerleyen yıllarında sizin ışığınız olacaktır.

 YAY BURCU 

Satürn Kova Retro geçişini 3. evinizde yaşayacaksınız sevgili Yaylar. Yani yakın arkadaş çevresi, eğitim, seyahat, iletişim, satış-pazarlama gibi alanlarınız gündeminiz olabilir ve sınavlarınız buralardan gelecektir. Bu yüzden Dar düşünce yapınızdan, sizi kötü etkileyen, bir yere taşımayan negatif iletişim kalıbından, bu yapılara sahip insanlardan uzak kalmaya özen göstermek gerekecek. Bu sizin için pek verimli zamanlar olmasa gerek. Bolluk bilincine odaklanırsanız daha rahat bir şekilde fikirler yaratıcılıklar ve kazançlar size akacaktır. Belki eğitim hayatınıza da bıraktığınız yerden devam etme kararı alabilirsiniz ve bu sizin için çok doğru ve mantıklı bir karar olur. Belki de arkadaşlıklarınızı, akraba ilişkilerinizi, yeniden değerlendirebilir, sizi zorlayan, güzel bir yere taşımayan kişilerle yollarınızı ayırma kararı alabilirsiniz. Gerek kazançlarınız olsun, gerek yakın çevre ilişkilerimizde neleri düzenlemeniz ve değiştirmeniz gerektiğini ani ve fevri bir kararla değil de daha sağlıklı ve mantıklı düşünerek, Radikal çözümler olarak almaya çalışın. Çünkü Ancak bu şekilde kazancınızı arttırabilir, belki yeni bir iş kaynağıyla karşılaşabilirsiniz.

OĞLAK BURCU 

Satürn Kova Retro geçişini 2. evinizde yaşayacaksınız sevgili Oğlaklar. Bu da demektir ki maddi kazançlarınız,  yetenekleriniz, özgüven ve öz değer duygunuzla ilgili sınavlar sizi bekliyor. Belki de bugüne kadar son yıllarda bu konularla ilgili bazı zorluklar, sıkıntılar ya da gelişmeler yaşadığınız. Şimdi tüm bunlar değişecek ve dönüşecek. Kendinizi bu dönemde iyice sorgulayın. Hangi yetenekleriniz var, bu yetenekleri nasıl paraya döndürebilirsiniz, bugüne kadar neden harekete geçmediniz ve bundan sonra neler yapabilirsiniz diye bakış açınızı yenilemeye çalışın. Yeni bakış açısı ile beraber maddi konularımız da düzelmeler yaşanacak olsanız da bunlar ekstra sorumluluk anlamına geliyor sizin için. Karşınıza yeni imkânlar ve fırsatlar çıkacak olsa da ani ve hızlı bir şekilde değil, düşünerek ve sağlıklı, temkinli bir şekilde hareket edin. Zaten Satürn Retro’su demek, bu konularla alakalı sabrınızın sınanacak olması demek.  Eğer bu dönemi en doğru şekilde değerlendirebilirseniz, gelecek yaşamınız sizi mutlu edecektir.

KOVA BURCU 

Satürn Kova Retro’su 1. evinize denk geliyor ve size kökten değiştirmeye başlıyor sevgili kovalar. Hayata karşı olan bakış açınız, ilişkileriniz, kazancınız, aileye karşı olan sorumluluk alma şekliniz, bugüne kadar bir parça değişmeye başlamış olsa da şimdiden sonra daha farklı bir değişimin içinde olacaksınız. Bu konular hayatınızın şeklini bile değiştirecektir. Özgür ruhlu bir burç olmanıza rağmen yaşadığınız her türlü durumda daha fazla özgürleşme mücadelesi vererek, sorumluluklarınızı çoğaltacaksınızdır. Çünkü alınan her karar yeni sorumlulukları gündeme getirir. Ama alacağınız bu kararlarla değişen hayatınız, bugüne kadar sırtınızda bir kambur gibi taşıdığınız birçok şeyi bırakmanız, değiştirmeniz ve özgürleşmeniz anlamına geliyor. Hiçbir şey için acele etmenize gerek yok. Yaşayacaklarınızı sindirerek yaşayın.

BALIK BURCU 

Satürn'ün Retro’sunu 12. evinizde yaşayacaksınız sevgili balıklar. Bu da demektir ki bilinçaltı konularınız, sırlarınız, korkularınız, içsel süreçlerimiz gündeminizi oluşturacak. Belki de son yıllarda bu konularla alakalı sınavlar vermiş olabilirsiniz. Bazı sırlarınız açığa çıkmış, korkularınızla yüzleşmiş olabilirsiniz. Yani sizi üzen, canınızı yakan birçok konu bugüne kadar karşınıza gelmiş olabilir. Belki bazıları sizin kontrolünüzdeydi, bazıları ise sizin kontrolünüzün dışında yaşadığınız yüzleşmeler oldu. Şimdiden sonra seçim yapmak ve hiçbir şeyden kaçmadan Radikal ve köklü çözümler üretmek durumundasınız. Belki birçok korkunuzu görmek istemediniz ama şimdi görmek istememek değil onlarla yüzleşme zamanı. Siz korkularınızın üzerine ne kadar gider ve onlarla yüzleşirseniz gerek ilişkilerinizde, gerek aile hayatınızda, gerekse iş hayatınızın içerisinde, size yol ve rehberlik edecek olan insanlar hayatımıza girecektir. Yeter ki değişime gönüllü olun ve direnmeyin. Çünkü bu değişimler hepimizin hayatında zoraki bir değişim. Gönüllü olanlar kendi yollarını çizerken, direnenler ve farkındalığı olmayanlar eski düzen yüzleşmelere hala devam ediyor olacaklar. Sizler ruhsal deneyimlere açık olan bir burç olarak bu dönem bunu daha da derinden yaşayacaksınız. Bu yüzden spritüal ve ruhsal çalışmalar yapmak size çok iyi gelecek, değişiminizi, dönüşünüzü kolaylaştıracaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SATÜRN, KOVA, RETROSUNUN, BURÇLARA, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937