google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 11:37 Bu haber 3043 kez okundu
 
TÜRK FUTBOL KULÜPLERİNİ BORÇTAN KURTARACAK DEVRİM GİBİ KARAR!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kulüplerin mali krizden kurtulması için Türkiye Bankalar Birliği (TBB) önemli bir projeye imza atacak.
SPOR Haberi
TÜRK FUTBOL KULÜPLERİNİ BORÇTAN KURTARACAK DEVRİM GİBİ KARAR!

Borç batağında olan ve önlerini görmekte zorlanan Türk Futbol Kulüpleri, içinde bulundukları kötü durumdan dolayı istedikleri transferleri yapamazken aynı zamanda UEFA ile yapılan anlaşma gereği futbolcu satmadan oyuncu alamıyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kulüplerin mali krizden kurtulması için Türkiye Bankalar Birliği (TBB) önemli bir projeye imza atacak. 

YENİ BİR ÇALIŞMA BAŞLADI
Kulüpleri mali krizden kurtaracak proje için bir araya gelen TFF Başkanı Demirören ile TBB Başkanı Aydın'ın imzalarını taşıyan açıklamada söyle:

"Futbolun bir endüstri olduğu gerçeğinden hareketle uzun vadeli strateji ve hedefler daha önem kazanmaktadır. Bu çerçevede; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB), uluslararası norm ve standartların da dikkate alındığı, futbol kulüplerinin sıkılaştırılmış mali kurallar çerçevesinde yönetilmesinin esas olacağı bir çalışma başlatmıştır.

AMAÇ MALİ TABLOYU DÜZELTMEK
Bu çalışmanın doğru temellerde kurgulanması için ilgili tüm taraflarla görüşmeler sürdürülmektedir. TBB, futbol kulüplerinin yoğun ilişkide olduğu finans sektörünü temsilen proje içinde yer almaktadır. İlgili tarafların katılımı ile sürdürülmekte olan bu çalışma, kulüplerin mali alt yapılarının güçlendirilmesi, faaliyetlerini kendi gelirleri üzerine kurmaları, gelir/gider dengelerini daha sağlıklı kurarak sürdürülebilir mali performansa sahip olmalarını hedeflemektedir.

MALİ YAPILAR GÜÇLENECEK
Ulusal ve uluslararası platformda sportif başarının devamlılığı için söz konusu mali kurallar ile kulüplerin mali yapıları güçlendirilirken daha sağlıklı bilançoya sahip olmaları ve bankacılık sektörü ile daha etkin bir ilişkinin tesisi de amaçlanmaktadır.

MALİ DİSİPLİN İÇERİSİNDE HAREKET EDİLECEK
Futbol Kulüplerimizin yeni transfer döneminde de sıkı mali disiplin çerçevesinde hareket edilmesini teşvik edici şekilde, mevcut bütçeleri içinde kalınmasının hedeflendiği bu çalışmanın detayları zaman içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: TÜRK, FUTBOL, KULÜPLERİNİ, BORÇTAN, KURTARACAK, DEVRİM, GİBİ, KARAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937