google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Yazı Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 14:02 Bu yazı 1492 kez okundu
 
ÖZGÜRLÜK
Esra GÜMRÜKÇÜ
esragmrkc61@gmail.com
 
 
ÖZGÜRLÜK
 
Saygı çerçevesini aşmayan her özgürlük mükemmeldir. Bu çerçevenin kenarlarını 'vav' ile süsleyip aydınlatırsak İslamın saygı içerisindeki özgürlüğü vazgeçilmez olur. bu öylesine bir özgürlük ki sizi boşluklara düşürmez, kötü işlerle meşgul etmez, kendinizi her zaman rahat ve doğruyu yapıyor hissedersiniz. Yanlışlarınızın ne kadar az, hatalarınız ne kadar ufak olduğunu htikçe bir gün ömrünüzün bitecek olmasını asla önemsemeyeceksiniz. Özgürlük isterken sorun kendinize "Özgür müyüm? Özgür olmak istiyor muyum? Özgür değilsem neden değilim? Nasıl özgür olabilirim? kim için ve neden özgür olmalıyım?
Hepimizin istediği özgürlük aslında sadece bir yalan. Özgürlük diye bir şey yok. İslamın dışındaki tüm özgürlükler aslında sizi nefsinizin kölesi yapar.
 
Kimse mutluluğu sonsuza dek kusursuz yaşayamadığı gibi özgürlüğü de yaşayamaz. Siz her istediğinizi yapamazsınız ve her istediğinizi yaşayamazsınız. Kimse yapamaz bunu, özgür hmenizin mümkün olduğu anlar olacaktır ve o anlarda dikkat ederseniz ki yapmak isteyip yaptıklarınızı ve bunu yaparken de mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz.
 
Yalın bir özgürlük yok kabul edin ve şükür ettikçe özgür gibi hissedin. Geçici bir dünya için ne çok şey istemeye, ne de düşünürken kıymetli saniyelerinizi üzülerek kaybetmeye fırsat bırakmayın yaşayın gitsin hayatı. Kimsenin peşinden takılıp yormayın içinizi. Sizi kıranları unutun bilin ki intikam bir kalpten çıktığı zaman doğmasına neden olan o kalbe illaki ulaşır ve derler ki 'alma mazlumun ahını...' Bu yüzden takacağınız tek şey kulaklık olsun :) Huzur varsa özgürlükte vardır. Hayallerinizin götürdüğü yere kadar uçun özgürlük tamda karanlık bir gecede siyah kanatlarla hiç yorulmadan uçmaktır ...
 
Etiketler: ÖZGÜRLÜK,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937