google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Nisan 2021 - Salı 10:13 Bu haber 2900 kez okundu
 
27 NİSAN AKREP DOLUNAYININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ
27 Nisan Akrep Dolunayı ve bu dolunayın burçlara olan etkisini NLP Uzmanı, Astrolog, Yazar Filiz Cansever Haber Deşifre için açıkladı. Detaylar haberimizde…
YAŞAM Haberi
27 NİSAN AKREP DOLUNAYININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ

27 Nisan Akrep Dolunayı ve bu dolunayın burçlara olan etkilerini konuştuğumuz NLP Uzmanı, Astrolog, Yazar Filiz Cansever haberdesifre.com'a şu açıklamalarda bulundu:

Bugün gökyüzünde Güneş, Merkür, Venüs, Uranüs  hepsi boğa burcunda seyrediyor olacak. Doğal olarak boğa burcunun sahip olduğu değerleri koruma, maddi manevi güvenlik arayışı, ortak kazanımlar gibi konularda gündemimizi oluşturacak demektir. 27 Nisan Akrep Dolunayı, Akrep burcu kişilerinin üzerindeki etkisi daha yoğun bir şekilde hissedilecek. Dolunay, krizler oluşturabilir ama bu krizler yenilenme ya da yaşadığımız sorunları bitirme konusunda destekleyici olacak. 27Nisan dolunayı ile sonuçlandırmak isteyip de bunu başaramadığınız birçok konu sonuca ulaşacaktır.

Akrep burcu sırlarla düşüncelerle sırları açığa çıkarma ile biraz dedektiflik oynama ile alakalıdır. O yüzden bu hafta ve bunu takip eden dönemde bazı sırlarımız açığa çıkabileceği gibi biz de bazı sırları öğrenebiliriz. Yeniden doğuşu temsil eder akrep burcu. Bu dönem çalışmalara ağırlık verin ki kendinizi görmek istediğiniz yerlere doğru ilerlerken bulabilin. Dedik ya bu Dolunaya Satürn ve Uranüs karesi de damgasını vuracak. Ne yapacak? Birçok konuyla Bizi yüzleştirirken ani bitişleri yanında getirebilecek. Size tavsiyem bu bitişi kadersel bir sürece bağlamadan kendi kararlarınızı alarak bir ilişkinin neden bitmesi gerektiğini neden yürümediğini ve bunun için gerçekten elinizden geleni yapıp yapmadığınızı gözlemleyin. Ya kendi seçiminizi yaparak karar alırsınız ya da kader sizin adınıza bu kararı alacak zaten. Kısacası Dolunay ile aydınlanan konular bizleri bazı konularda mecbur bırakacak ve bu da bizi inişli çıkışlı zamanlara sürükleyecektir. Tabii bu Satürn Uranüs karesi inşallah herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Ama şunu da söylemek zorundayım ki; Bu Satürn-Uranüs karesi deprem gibi, uçak kazaları gibi durumları da tetikleyebilir.

Şimdi gelelim 27 Nisan Akrep dolunayının burçlara olan etkisine;

KOÇ:

Akrep Dolunayı 8. Evinizi etkisi altına alacak. Yani parasal konular, ortak gelirleriniz, miras, vergi, nafaka gibi durumlarınız mercek altına alınarak dikkatinizi çekecek. Bugüne kadar kendi öz değer duygularınıza, kendi kazançlarınıza, yeteneklerinize güvenerek hareket ediyorsanız, şimdi artık ortak kazançlarınız da ne tarz sıkıntılar ve sıkışmalar var bunlara dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışıyor olacak. Beklenmedik birçok harcamalarınız, ödemeleriniz karşımıza çıkabilir. Kafanızdaki parasal konulardaki planlar daha farklı şekil alarak yön değiştirebilir. Çözemediğiniz parasal konularınız varsa, işte şimdi Uranüs’ün de etkisi ile sıra dışı yöntemlerle bu konuyu çözümleyebilirsiniz. Resmen kendi hayatınızda dedektiflik rolü oynayarak, tıkanan yönlerimizi bulmak için mücadele edebilirsiniz.  Bu Dolunay sizi biraz geçmişe de götürebilir. Geçmişte yaptıklarınızı, hatalarınızı, özgüvenle ilgili sorunlarınızı önünüze tekrar getirebilir.

BOĞA:

Akrep dolunayı 7. Evinizde gerçekleşecek sevgili Boğalar. Yani odağınız, İkili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda, partnerinizle olan ilişkilerinizde olacaktır. Yapacağınız sözleşmeler bu dönem ilgi odağımız olacaktır. Eğer ilişkilerinizde sizi rahatsız eden bazı durumlar varsa, bunları düzeltmenin yolları üzerine düşünmeye teşvik edecektir sizi. Yani ilişkilerinizde hiç beklemediğiniz yön değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Hatta bu Dolunay sayesinde hayatınızdaki insanların sizin iyi gününüzde yanınızdalar mı, kötü gününüzde ne yapıyorlar bunu fark edeceksiniz. Ve içinize sinmeyen arkadaşlıklar ve ilişkileri ani bir şekilde bitirme kararı bile alabilirsiniz. Yedinci ev aynı zamanda Açık düşmanlıkları da anlatan bir ev olduğu için bu dönemde bunları fark edebilir, ona göre tedbir almanızda gerekebilir. Size karşı asi ya da İsyankâr tutumlar ya da sizin karşınızdaki ilişkinize asi ve isyankar tavırlarınız gözlemlenebilir.

İKİZLER:

27 Nisan Akrep dolunayını 6. Evinizde yaşayacaksınız sevgili İkizler. Yani iş hayatınız, yanınızda çalıştırdığınız elemanlarınız, sağlığınız, günlük hayatın içerisinde ki rutinleriniz, evcil hayvanlarınız gibi konular gündeminizi oluşturacaktır.  Mesela bu dönem iş değişikliği yapabilirsiniz, iş ortamınızda ani ve beklenmedik değişiklikler olabilir, belki size fazla bir sorumluluk verebilirler. Belki de uzun zamandır sağlığınızla ilgili sorunlar yaşıyorsunuz.  Bunlar ruhsal sorunlarınız olabilir. İşte şimdi çözümleri ayağımıza gelecek demektir. Günlük rutinlerimizi düzenleyerek, sağlığınızla ilgili daha güzel etkinlikler hayatınıza katabilirsiniz. Özellikle ruhsal anlamda sizi besleyecek olan hangi çalışmaların uygun olduğunu bir düşünün bakalım. Geçmişten bugüne getirmiş olduğunuz bazı sorunlarınızla yüzleşmek için uzman desteği almak bu dönem için gayet uygun bir adım olacaktır. Uyku düzeninize de önem verirseniz bu süreci daha da hızlandırmış olursunuz.

YENGEÇ:

Akrep Dolunayını 5. evinizde yaşayacaksınız. Yani aşk konularınız, creaktif çalışmalarınız, çocuklarla ilgili konularınız, aileden gelen gelirlerimiz ile alakalı konular gündeminizi oluşturacak. Eğer sosyal çevrenize fazla ağırlık verdiyseniz, şimdi aşk ve çocuklarla ilgili konulara biraz daha özen göstermeniz gerektiğini algılayabilirsiniz bu dönem. Hayatında hiç kimse olmayanlar, bir anda karşılarına etkileyici insanlar çıkarak şaşırılabilirler. İlişkisi olanlar ise, Uranüs’ün yenilikçi etkisi ile beraber, sıra dışı bir ilişki modelini de adım atabilirler. Yani bu zamana kadar hiç denemediğiniz Yolları sevdiğiniz insan ve çocuklarınızla alakalı konularda deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde sahip olduğunuz yeteneklerinizi artık ön plana çıkararak ben de buradayım demek sizin için iyi olabilir.

ASLAN:

Akrep Dolunayını 4. evinizde yaşayacaksınız sevgili aslanlar. Ev, aile, yuva konuları, taşınmaz mallar, arazi konuları, özgüveninizle ilgili yaşayacağınız konular gündemimiz oluşturacaktır. Mesela ev alabilirsiniz ya da bulunduğunuz ortamdan taşınma kararı alabilirsiniz. Aile bireyleri ile beraber belki de sürpriz kararlar alarak, hem kendinizi hem ailenizi şaşırtabilirsiniz. İş hayatına ağırlık verdiyseniz, şimdi ev hayatınızı biraz daha düzenlemeniz gerektiği konusunda bir uyarı yapacak Dolunay size. Belki de işinizle alakalı konum değişikliği de gündeme gelebilir. Evinize yapmanız gereken bakım, onarım, tamirat, tadilat gibi işlerle ilgilenmek sizi rahatlatabilir. Duygusal anlamda biraz zorlanacağınız bir dolunay sizi bekliyor aslında sevgili aslanlar. Geride bıraktığınızı düşündüğünüz bazı konular yeniden gündeme gelerek bunlarla yüzleşmek zorunda bırakabilir sizi. Ailenizle ilgili bazı sırlara vakıf olabilme durumlarınız da söz konusu.

BAŞAK:

Akrep Dolunayı sizlerin 3. evinizde etkili olacak Başaklar. Kardeş, kuzen, komşu, yakın arkadaş, iletişim gibi konularınız gündeminizde. Bu dönem yazılı, sözlü her türlü iletişimin daha da hızlanacağı, yanlış yapmaya da çok meyilli olacağınızda bir dönem. Belki bazı anlaşmalar imzalamak istiyor olabilirsiniz. Ve büyük ölçüde bazı kararsızlıklar yaşama ihtimaliniz fazla. Yabancılarla, farklı insanlarla bugüne kadar daha fazla ilgilendiyseniz şimdi biraz daha kendi içinize, kendi yakın çevrenize dönmek ve onlarla ilgilenmek zamanı aslında. Tabi bu durum içinizde fırtınalı bir süreci de başlatabilir. Sakin olmaya, öfke kontrolünüzü gerçekleştirmeye özen gösterin. Uranüs'ün yenilikçi etkisini özellikle planlarınızın, iş hayatınızın gidişatında ya da seyrinde değişiklikler olduğunda bulacağınız çözüm yollarında göreceksiniz. Bu arada orijinal fikirler aklınıza gelebilir ve bu sizin yaptığınız işi daha ön plana çıkaracağı gibi sizi de rahatlatacaktır. Tabii bu sürpriz gelişmeleri sadece iş hayatınıza değil kardeşlerinizle, komşularınızla, yakın arkadaş çevrenizle ilgili de yaşayabilirsiniz. Özellikle Uranüs’ün elektroniği idare ettiğini düşünecek olursak, evdeki aletlerinize dikkat etmeniz gerekecektir.

TERAZİ:

Akrep dolunayını 2. Evinizde yaşayacaksınız sevgili teraziler. Yani parasal konular, özgüven konularınız yeteneklerimiz ve kazandığınız kendi kazançlarınız daha dikkat çekici olacaktır. Uzun zamandır bir yatırım planı ve programı yapıyorsanız, bu dönem bu konular tam bir şekilde odağınıza oturacaktır. Parasal konularda belki de hiç hesabınızda olmayan birçok gelişme yaşama ihtimaliniz de fazla. Mesela bugüne kadar almayı planladığınız ama bir türlü elinize geçmeyen para bir anda hayatınızda var olabilir. Bunun yanında normalde hiç yapmayacağınız birçok konuya da harcama yapabilirsiniz. Şimdi Uranüs teknoloji ile alakalı bir konu olduğu için bu para harcamaları belki de Kripto paralar tarzında harcamalarda olabilir. Bu konuya dikkat etmenizde, dikkatli yatırım yapmanızda fayda var. Ayrıca iş hayatınıza da dikkat edin, çünkü bir kadın aracılığıyla hayatınızda bazı zorlanmalar yaşama durumunuzda var gibi gözüküyor. Bu konularla alakalı güveninizin kırıldığını htiğiniz, artık bu insanla yol arkadaşlığı yapamam dediğiniz kişilerle ilişkileriniz bitebilir. Bu sizin kendi öz değer duygunuzu yeniden inşa etmek için ilk adımlarınız gibi duruyor. Yeni kararlarınız kapıda sizi bekliyor diyebilirim. Özellikle para kazanma, öz değer duygunuzla ilgili kararlar.

AKREP:

27 nisan dolunayın başkahramanı sizsiniz sevgili akrepler. Hayata bakışınız, duruşunuz, istekleriniz ilişkilerden beklentileriniz, sizin ilişkilerinize kattıklarınız, ortaklarınızın size nasıl davrandığı konusunda oldukça etkin düşüncelere daldığınız bir dolunay olacak. 1 ve 7. Ev aksında gerçekleşeceği için ben ve biz kavramı sizin için önemli hale gelecek. Yani artık kendinizi düşünerek ben mi diyeceksiniz, ilişkilerinizi düşünerek hala biz diye mi karar alacaksınız bunun ayrımına varmanız gereken bir süreç yaşayacaksınız. Eğer ilişkilerinizde emin olmadığınız, kararsız kaldığınız bir durum varsa ani bir kararla bitişe de gidebilirsiniz. Zaten ilişkilerinizle alakalı geçmişte yaşamış olduğunuz bazı konular, şimdi gündeminizi oluşturacağı için sizi karar vermeye zorlayacaktır. Ciddi İlişki yaşayanlar ise, hiç düşünmedikleri halde evlilik kararına bile varabilirler. Tabii sağlık konusunda biraz daha hassas olabilirsiniz. Özellikle ruhsal sağlık yönünden kendinizi daha sinirli ve öfkeli hme ihtimaliniz de var.

YAY:

Akrep dolunayını 12. Evinizde yaşayacaksınız sevgili yaylar. Yani bilinçaltı konuları, sağlık sorunları, gizli kalmış konular, rüyalar ön planınızda olacaktır. Belki bir geçmişte yaşadığınız birçok konuyu bilinçaltınızın derinliklerine gömdüğünüzü düşünüyordunuz. Şimdi bunlar su yüzüne çıkarak, sizi yüzleşmeye davet edecektir. Yani bilinçaltınız oldukça hareketli ve sizi biraz zorlayacak. Aslında bu bir yerde iyi bir şey. Çünkü sizi kendinizle ilgilenmeye, dönüştüremediğiniz, temizleyemediğiniz birçok konuyu açmaya ve bu konuları dönüştürmeye davet ediyor olacak. Psikolojik destek almak için çok uygun. Bu hafta itibarıyla rüyalarınız hareketlenebilir ve mesaj içerikli rüyalar görebilirsiniz. Aynı zamanda burası sırlar ve gizemler evi olduğu için, sizden saklanan bazı sırlara vakıf olabilirsiniz. Ya da sizin bir sırrınız ortaya çıkabilir. Hiç ummadığınız İnsanların iç yüzlerini görerek, yolunuzu ona göre netleştirme kararı alacağınız bir süreç. Aslında bu alacağınız kararlar uzun vadede sizi oldukça rahatlatacak ve ışıltınızın yükselmesini sağlayacaktır. Çünkü sizi zayıflatan bütün yüklerinizden kurtulmanız için çok büyük bir destek verecek bu dolunay size. Adeta, eğer doğru kararı verirseniz, yüklerinizden arındığınız bir sürece giriyorsunuz.

OĞLAK:

Bu dolunayı 11. Evinizde yaşayacaksınız sevgili oğlaklar. Yani sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız, dernek faaliyetleriniz, kariyerden kazandığınız paralar gündeminizde ışık gibi parlayacak. Yani bu konular benimle ilgilen ve beni bir çözüme bağla diyecek size. Hedeflerinizle ilgili olan bir evde olduğu için, belki de bu zamana kadar kurmuş olduğunuz yaşamsal hedeflerinizde, farklı yönler çizme kararı bile alabilirsiniz. Kısacası hedefleriniz şekil değiştirebilir. Sizi rahatsız eden, sıkan, daraltan birçok konuyla alakalı vedalaşmalar da yaşayabilirsiniz. Özellikle sosyal çevrenizin ya da arkadaş gruplarınızın içerisinde ayıklamalar yapma anlamına da geliyor bir yandan bu. Ve sizin bu tavrınız ve davranışınız sosyal çevrenizde dikkat çekebilir. Eğer siz cesur olursanız, size ait olan iyileşme sürecinin bu kararları almaktan geçtiğini anlayabilirsiniz. Bu kariyerden kazanacağınız kaynaklarımızın da artmasına, şekil almasına ve yenilenmesine sebebiyet verebilir. Bu durum sizin sosyal çevrenizde etki yaratacağı kadar, aşk ve çocuklarla olan ilişkilerinizde de aynı etkiyi yaratacaktır. Bu yüzden cesur olun, sorgulayın ve iç sesinizi dinleyerek sezgilerinize kulak vererek en doğru kararı alın.

KOVA:

Akrep dolunayını 10. evinize yaşayacaksınız sevgili kovalar. İş, kariyer, patronlar, statüko ile alakalı, hayattaki hedeflerimizle ilgili olan alanlar sizin için gündem olacak. Bu da demektir ki iş ve kariyer hayatınızda bazı değişiklikler kapıda. Ve sizin alacağınız bu kararları Dolunay çok güzel destekleyecektir.  Belki işinizi, belki sektörü değiştirebilirsiniz. Alacağınız her karar yapacağınız her değişim sizin sorumluluklarınızın da çoğalmasına sebebiyet verecektir. Buna değer olduğuna karar verdiğiniz anda, gerekli atılımları yapmanız gerekir. Kendi yaptığınız işinizi büyütecek ya da bu işi daha kurumsal bir anlamda yapma kararı bile alabilirsiniz. Aynı zamanda ev ve aile içerisindeki bazı fikir tartışmaları da gündemimiz olabilir. Herhangi bir krize sebebiyet vermeden önce iyice düşünmeniz, eski yapmış olduğunuz hatalarınızdan ders alarak yolunuzu ona göre çizmeniz, sizin ışığınız olacaktır. Eski hataları yapmamaya özen gösterin.

BALIK:

Akrep Dolunayı 9. Evinizde gerçekleşiyor sevgili balıklar. Hayata bakışınız, akademik konular, bilgiyi, iletişimi, seyahat, hukuksal konular gibi alanlar gündeminizde olacak diyebilirim. Yeni hayat bakışları, yeni felsefeler, kendi bünyenize katmanız için bu Dolunay sizi destekleyecek. Şöyle de söyleyebiliriz aslında; Bu değişikliklere karar vermek için, yaşayacağınız olaylar sizi teşvik edecek. Ne yaşarsanız yaşayın olumlu ya da olumsuz bunlardan doğru dersleri çıkarmak için gayret sarf edin. Özellikle yakın çevrenizle ya da kardeşlerinizle alakalı bazı konularda da ani bitiş kararları alma ihtimaliniz bile olabilir. Eğitim-öğretim ya da seyahat konularınızla alakalı ani gelişmelere gebesiniz. Hatta belki de bazı sürpriz kazançlar ya da başarılar sizi bekliyor desem yanlış olmayacak sanırım. Çünkü bu dolunaydan güçlü çıkacak olan burçlardan birisiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 27, NİSAN, AKREP, DOLUNAYININ, BURÇLARA, OLAN, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937