google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
31 Ocak 2021 - Pazar 12:12 Bu haber 2927 kez okundu
 
5 ÜLKEYE ÇİPLİ KİMLİKLE SEYAHAT!
Türk vatandaşlarının vize almadan pasaportla 74 ülkeye gidebilirken, sadece çipli kimliğini gösterip girebildiği ülkelerin sayısı da beşe yükseldi.
YAŞAM Haberi
5 ÜLKEYE ÇİPLİ KİMLİKLE SEYAHAT!

Türk vatandaşlarının sadece çipli kimlikle yurt dışına çıkarak seyahat edecekleri ülkelerin sayısı artıyor. Son olarak Türk vatandaşlarının Azerbaycan’a yaptıkları seyahatlerde vize ve pasaport engeli ortadan kalktı. Bundan sonra Azerbaycan’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de Azerbaycan'a yapılacak seyahatlerde sadece kimlik yeterli olacak. Böylece Türk vatandaşlarının, vize almadan ve pasaportsuz gidebileceği ülke sayısı beşe yükseldi.

VİZE YOK, PASAPORT YOK!

Daha önce Gürcistan, KKTC, Moldova ve Ukrayna ile karşılıklı kimlikle seyahat kolaylığı sağlanırken bu yıl içinde ayrıca Belarus ve Rusya ile de benzer anlaşmaların yapılması planlanıyor. Kimlikle seyahatle birlikte vatandaşlar, yurt dışı seyahatleri için uğraştırıcı ve yorucu vize işlerinden kurtulmuş oluyor. Öte yandan Türk vatandaşlarının vize almadan sadece pasaport ile gidebilecekleri ülke sayısı da yükseldi. Bugün Türk vatandaşları karşılıklı olarak vize uygulamasının kaldırıldığı 74 ülkeyi sadece pasaport ile ziyaret edebiliyor.

(Kaynak: Türkiye Gazetesi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, ÜLKEYE, ÇİPLİ, KİMLİKLE, SEYAHAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937