google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 13:42 Bu haber 611 kez okundu
 
BAHÇELİ: HDP'NİN KAPATILMASI ACİLDİR!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP ve CHP’yi sert sözlerle eleştirdi: “HDP suçludur. HDP’ye destek, PKK’ya destektir, Türkiye’ye ihanettir. CHP kime destek vermektedir? İYİ Parti kimin tarafındadır?” Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
BAHÇELİ: HDP'NİN KAPATILMASI ACİLDİR!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’nin kapatılmasının acil olduğunu belirterek, “CHP, fezlekeli HDP’lilerin dokunulmazlık zırhının kaldırılmasına var mıdır? Yok mudur? İYİ Parti, HDP’lerin yargı önüne çıkarılmasına destek midir? Köstek midir?” dedi. MHP Lideri, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları aktardı: “MHP’nin millet anlayışı dışlayıcı, ötekileştirici değildir. Teröristlere arka çıkan parti görünümlü bir suç örgütüne siyaset ve demokrasi hayatında nasıl yer olacaktır? HDP suçludur, ittifak ortakları ağır bir vebal altındadır.

"HDP'NİN KAPATILMASI ACİLDİR, HAYATİDİR, ŞARTTIR!"

Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, hayatidir, şarttır. Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir. HDP’ye destek, PKK’ya destektir. PKK’ya destek, Türkiye’ye ihanettir. CHP kime destek vermektedir? İYİ Parti kimin tarafındadır? MHP, dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet diyecek, HDP’nin kapatılmasını da sonuna kadar savunacaktır. Bizde kıvırma yoktur.” Şeklinde söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAHÇELİ:, HDP'NİN, KAPATILMASI, ACİLDİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937