google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 20:12 Bu haber 3242 kez okundu
 
DADAŞLAR UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İSTİYOR!
Dadaşlar, atandığı ilk günden bu yana Atatürk Üniversitesi'nin çıtasını hep yükseklerde tutan Rektör Çomaklı'dan Uzay Bilimleri Fakültesi istiyor. Detaylar haberdesifre.com'da
YEREL HABER Haberi
DADAŞLAR UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İSTİYOR!

HABERDESİFRE.COM | ERZURUM 

Haber sitemize konuşan Erzurumlu vatandaşlar “Atatürk Üniversitesine yeniden Rektör olarak seçilen Prof.Dr.Rektör Ömer Çomaklı ile Erzurum Atatürk Üniversitesine yeni bir kan, yeni bir hayat ve yeni bir hizmet geldi. Bunu kimse inkâr edemez, yapılanlar her şey ortada ancak açılan Fakültelerin çoğu ülke genelinde ve bu fakültelerden mezun olan öğrenciler bugün Akademisyen, doktor, mühendis yetiştirmekte. Bu bağlamda Erzurum için eğitim anlamında en önemli hizmet; Uzay Bilimleri Fakültesinin açılması olacaktır. Malumunuz Dünyada ve Türkiye’deki en büyük gözlemevi Erzurum’da bunun yanında Türkiye'de sadece dört yerde bulunan Uzay Mühendisliği Fakültesinin 5.si neden Erzurum’da olmasın. Uzay Mühendisliği bölümünün açılması ile hem Erzurum’daki öğrenci sayısı artarak Erzurum esnafı ve insanları kalkınmış olacak. Hem de Erzurum, akademik eğitim anlamında çeşitliliğini artırarak çıtasını yükseltmiş olacak ve geleceğe daha çok bilim insanı yetişmesine katkısı olacak.” Şeklinde ifade ettiler.

ERZURUM’DA KEMİK HASTALIKLARI HASTANESİ DE OLMALI…

Haber sitemize konuşan Erzurumlu vatandaşlar ayrıca “İpek yolu üzerinde kurulu olan dadaşlar diyarı Erzurum doğu illerine en yakın kavşak noktasında olan bir şehirdir. Bölgemizde eksikliği hissedilen Kemik Hastalıkları Hastanesinin Atatürk Üniversitesine bağlı olarak Erzurum’da açılmasını bununla ilgili gerekli girişimleri yapmasını Atatürk Üniversitesi Rektörümüz sayın Ömer Çomaklı’dan rica ediyoruz.” Diye belirttiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DADAŞLAR, UZAY, BİLİMLERİ, FAKÜLTESİ, İSTİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937