google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Mayıs 2021 - Cumartesi 10:50 Bu haber 1358 kez okundu
 
İŞTE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK İÇİN VERİLEN TARİH!
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, hesaplamalara göre, dünyada bağışıklık kazanma süresinin 2022 yılının mart ayı gibi görüldüğünü belirtti. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
İŞTE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK İÇİN VERİLEN TARİH!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, dünyada şu anda toplam 1,8 milyar doz aşı yapıldığını belirtti.

DÜNYANIN KORONAVİRÜS BAĞIŞIKLIK KAZANMA SÜRESİ MART 2022...

Savaşçı, "Hesaplamalara göre tüm dünyanın bağışıklık kazanma süresi 2022 mart ayı gibi görülüyor. Ama bizim ülkemiz çok avantajlı konumda, biz dünyada aşılamada 10'uncu sıradayız. Haziran ayında aşılanma oranları artarsa günde 200 bin aşı yapılıyor eğer 1 milyonun üzerine çıkarsak o zaman biz bağışıklığa dünya üzerinde erken ulaşan ülkeler arasına gireceğiz. Şu andaki veriler ile bizim ülkemizde Koronavirüs toplumsal bağışıklığına ağustos ayının sonuna kadar ulaşacağız gibi görünüyor." Dedi.

Savaşçı, "Amerika ve İsrail'de 2020 mart ayından itibaren alınan sayılara göre en düşük vaka sayılarındalar şu an. Dolayısıyla onlar doğal bağışıklığa, toplumsal bağışıklığa doğru ulaşmış vaziyetteler. Ne yazık ki dünya genelinde aşıya ulaşamayan ülkeler de olduğu için genel dünyanın toplumsal bağışıklığa ulaşma süresi 2022 mart ayını bulacak gibi görünüyor" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞTE, TOPLUMSAL, BAĞIŞIKLIK, İÇİN, VERİLEN, TARİH!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937