google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 09:02 Bu haber 1720 kez okundu
 
KOVA DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİSİ
24 Temmuz saat 05.38 Kova burcunun 01’27’ derecesinde bir dolunay meydana geleceğini belirten Astrolog, yazar Filiz Cansever Kova Dolunayını ve burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
KOVA DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİSİ

24 Temmuz'da saat 05.38 kova burcunun 01’27’ derecesinde bir dolunay meydana geldi. Bu dolunayın ev sahibi Kova burcu olduğu için isyanlar, özgürlükler, devrimler, bilimsel olan her şey bu dolunayda konu başlıklarımız olabilir diye haberdesifre.com'a açıklamada bulunan Astrolog Yazar Filiz Cansever Kova Dolunayı ve burçlara olan etkisi hakkında şunları söyledi;

"Her burcun gölge tarafları vardır ve bu dolunayda biraz iletişim sorunları, alınganlıklar, kırılganlıklar, organize olma da sorunlar, düzensizlikler gibi durumlarda yaşanabilir. Kova burcunda yaşanacak olan bu Dolunay 7. ve 1. ev aksanı etkileyeceği için kendisiyle ve ilişkileri ile alakalı denge konularında, uyum konularında sorunlar yaşayabilir. Evlilikler, ortaklıklar, anlaşmalar, rekabetle ilgili durumlar, davalar, açık düşmanlıklar, kişinin motivasyonları, yakın çevresi, fiziksel durumu, sağlığı, başlanılmak istenilen konular ana başlıklar olarak görülmekte. Sabit burçların 0-4, öncü burçların 28-30, değişken burçların 14-18 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Kova dolunayından öncelikli etkileneceklerdir. (Öncü burçlar: Koç, yengeç, Terazi, Oğlak ; Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova ; Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık)

Sizin toplum içindeki durumunuz ve birey olarak duruşunuz arasındaki dengeyi etkileyecek bu dolunay ama Satürn’ün size daha büyük bir sorumluluk vererek özgürlüğünüzü kısıtlayacaktır. Önümüzdeki ayın ortalarından itibaren hayatınız artık eskisi gibi olmadığını, özellikle güneş tutulmasının etkisi ile beraber çok radikal değişim kararı aldığınızı fark edeceğiniz bir dönem. Attığınız her adım, aldığınız her karar, hedefleriniz doğrultusunda sizi sonuca götürecektir. Bu hemen bir çırpıda olmasa da siz o yolda emin adımlarla yürüdüğünüzü hissedeceksiniz.

Adımlarınız, hedefleriniz doğrultusunda cesaretli, radikal ve sonuca götürecek şekilde olacak. Bu dolunayda Jüpiter 7. evden sekizinci eve doğru geçiyor. Bu da demektir ki hayatımızda ilişkilerimiz ile beraber ortak kazançlarımız ve hayat görüşümüz de alakalı yeni bir döngünün başlangıcı var. Özellikle bir inanç döngüsünün sonunu gösterir. Kendi ruhsal, dini veya felsefi inançlarınızı öğreniyorsunuz ve şimdi yeni bir anlayış düzeyine ulaştınız. Bu nedenle, bu geçiş sırasında yeni öğretmenlerle tanışabilir, yeni gruplara katılabilir veya bir sonraki öğrenme döngüsünde size yardımcı olacak yeni etkinliklere başlayabilirsiniz. Genellikle faydalı bir zamandır. Aslında bu bir nevi, Bir kuşağa ait karmik hesaplar yüzleşmesi, en güzel tarafı da artık bazı defterleri kapatacağız. Kime ne kadar zarar verdik, kimin bize ne kadar zarar vermesine izin verdik bütün bunları fark etme ve artık dönüştürme zamanı. Kova yeniayının temelinde karmik olaylar yatmakta. Bu zamana kadar birçok yazımda ve videolarımda geçmişten gelen borçlarımız, hesaplaşmalarımız ve korkularımızla yüzleşmek gerektiğini söylüyordum. Ama şimdi artık gökyüzündeki sistem öyle bir devreye girdi ki, siz isteseniz de istemeseniz de birçok şeye veda ettiğinizi, değiştiğinizi ve dönüştüğünüzü fark edeceksiniz.

Satürn gezegeninde faktörünü gözden kaçırmamak gerekiyor. Satürn'ün 6 evden 7 eve geçiş yaptı. Bu zaman, artık yaşam amacınızı desteklemeyen her şeyin parçalandığı, yeniden kalıba döküldüğü veya atıldığı bir ayrılma sürecini işaret eder. Bu, bir sonraki döngüye geçerken yeni sorumlulukların üstlenilmesinin yolunu açar. O yüzden bu dolunayda kendinize lütfen şunu sorun. Benim şimdiden sonra nasıl davranmam, neler yapmam, kendimi nasıl onarmam gerekiyor.

Bu dönem hayatınızdan birçok insanın çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Birçok duruma ve olaya veda ettiğinizi fark edebilirsiniz. Yani birçok insan artık kendi değerinin farkına vararak ben değerliyim, etrafımdaki insanlar da bu değere layık kişiler olmalı mantığını kavrayacağız. Özellikle bu Satürn transiti yaşadığımız bu dönemlerde, Partnerinizle, en yakınlarınızla ilişkinizi pekiştirmenin zamanı. Bu, büyük bir ilişki için gereken ayarlamaları başarıyla müzakere ederek, bağlılığınızı artırmak üzere olduğunuz anlamına da gelebilir. Öte yandan, hiçbir yere varmayacağına inandığınız bir ilişkiyi bitirmeye hazır olduğunuz anlamına da gelebilir. Her iki durumda da ciddi bir iş için hazırsınız. Henüz bir ilişkiniz yoksa bu transit sırasında ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda bu, ortağınızla veya bir iş ortağıyla bir sözleşme imzalanması anlamına da gelebilir.

Öyle zamanlardır ki günlük hayatınızın içerisinde alışkanlıklarınız değişmeye, beklentileriniz, hayalleriniz yön değiştirmeye başlayacak. Aslında buna bir yerde uyanış desek sanki doğru olur gibi. Ama herkes uyanırken aynı coşku, cesaret ve güzel bir şekilde uyanmıyor. Bu yüzden bu uyanışın bizim için en güzel olmasını temenni ediyorum. Bu uyanışın sıkıntılı geçiren kişiler için şunu söylemeliyim ki, İç dünyanızda neler olup bitiyor, en çok kırıldığınız neler var, beklentileriniz ne yöndeydi ve bunları ne kadar cevap alabildiniz, mutlu ve huzurlu olabilmek için neler yaptınız, koşullarınızı değiştirmek sizin elinizde, seçimlerinizi mi yanlış yaptınız kendinizi sorgulayın. Çünkü hayatınızı dengeleyebilmek için eski korkular hesaplar kapanmalı. Bunun için ise net bir ifade ile hayata karşı direkt, net ve cesurca bir duruş sergilemek gerekiyor.

Unutmayın ki aslında her şey daha güçlü, daha büyük bir amaca hizmet eder ve biz bu yolda mücadele ederiz. İşte bu yolda kurban rolünü mü üstleniyorsunuz yoksa kendinize daha mı çok inanıyorsunuz.  Ben bu dünyada ruhların özgür ve kendi tekâmüllerini tamamlamak için var olduklarına inanıyorum. Çünkü hiçbirimiz hasbelkader bu dünyaya gelmedik. Ya geçmiş yaşamından bazı ödeşmelerimiz vardı ya da bu Dünya'yı iyileştirmek için buradayız. Jüpiter'in, Satürn'ün, Şiron yıldızının, Plüton’un Transit'leri artık sorumluluk almamız gerektiğini, kendimizi geliştirmemiz, çözüm üretmemiz ve hayatımızı aydınlığa doğru ilerletmemiz için bizi destekliyor ve zorluyor."

Astrolog Filiz Cansever Kova Dolunayının burçlara olan etkisi hakkında ise şunları söyledi:

Koç Ve Yükselen Koçlar

Bu Dolunay 11 Evinizde etkili olacak sevgili koçlar. Yani 11- ve 5. ev aksınız hareketlenecek. Yani sosyal çevreniz, katılmış olduğunuz gruplarınız, kariyerden gelen kazançlarınız gibi alanlarınızda hareketlenmeler ve bu alanlarınızda ilgili yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Aslında buna yüzleşme değil de vedalaşmak desek daha doğru olur. Sosyal çevrenizde yaşadığınız bir kriz size yeni bir farkındalığın kapısını açacaktır. Aslında bu durumda sizin sosyal Çevrenizdeki durumlara bakış açınızı, felsefenizi derinden etkileyecektir. 5.ev Aşk hayatınız çocuklarınız ailenizden gelen kazançlarınız gibi alanlar olduğu için bu konularla ilgili ilişkilerinizi sorgulama dönemi yaşayabilirsiniz. Ve bu da demektir ki gerek çocuklarınızla olan ilişkileriniz, iletişiminiz, gerek aşk hayatınız, gerek yaratıcı işleriniz değişmeye başlayacağı alan işte. Eğer bu konularla alakalı yaşadığınız zorlanmalar kısıtlamalar varsa bunların Hangi durumdan, hangi duygularınızla alakalı olduğunu kendinize sorun cevabının geleceği bir dönem.

Boğa Ve Yükselen Boğalar

Sizin 10. Evinizde etkili olacak bir dolunay yaşayacaksınız sevgili boğalar. Bu da 10. ve 4. ev aksınız hareketlenecek anlamına geliyor. 10.ev kariyer hayatınız ön planda olma, sahne önünde durma, Otorite figürleri, patronları temsil eden bir evdir. Bu da demektir ki kariyer hayatınızla ilgili ya da otorite figürleri ile alakalı beklenmedik çok farklı gelişmeler hayatınızda olabilir. Ve büyük ihtimalle kariyer hayatınızda alakalı yepyeni bir yola gireceksiniz. 4 evde aile, yuva, Vatan, Özgüven konuları anlatan bir evdir ve siz ev hayatınız ve kariyer hayatınızı nasıl ilerletmeniz gerektiği konusunda bir sıkışmışlık hissedebilirsiniz. Ailenizle alakalı ne tarz sorunlarınız ve Yüzleşmeleriniz varsa, neleri yanlış yaptınız ya da bugüne kadar yapmadıysanız bunları bir düşünün, sorun cevapları gelsin. Ama şu anda sizin kaderiniz iş ve kariyer hayatınız olmalı. Mesela bu ayda yeni bir iş teklifi alabilir ya da kendi işinizi kurma kararı alarak atağa geçebilirsiniz. Artık sosyalleşin ve çevrenizdeki kişilerin size sunacağı hakları, imkânları değerlendirin. Belki de bugüne kadar en çok engellendiğiniz ya da kısıtlanmışlarını htiğiniz sosyal çevrenizdeki insanlardan geliyor da olabilir. İşte bunu bile fark edebilirsiniz.

İkizler Ve Yükselen İkizler

Bu Dolunay sizin 9. Evinizde etkili olacak sevgili ikizler. 9. ve 3. ev Akslarınız etki altında. Bu da demektir ki 9. evin konuları içerisinde yer alan, yurt dışı seyahatleri, yabancılarla olan iletişim, hukuksal ve akademi konular, hayata bakış açınız ve felsefeniz değişmeye ve dönüşmeye başlayacak. Bu dönem belki yurtdışına çıkmak isteyebilirsiniz ya da bulunduğunuz yerden farklı bir yere geçmek isteyebilirsiniz, aslında en çok etkileneceğiniz alan ise hayata bakış ve felsefî konularınız olabilir. Yeni bir eğitim alabilir, eğitime başlayabilir ya da bulunduğunuz yerden farklı bir yere taşınmak ve orada yaşama kararları alabilirsiniz bu dönem. Yakın arkadaş çevreniz, kardeşleriniz ya da kuzenlerinizle ilgili maddi ve manevi yaşamış olduğunuz herhangi bir konuyla alakalı yüzleşmeler ve bitişler de yaşama ihtimaliniz var. İletişimle alakalı ne tarz sıkıntı yaşadığınızı bu dönem çok rahat fark edebilirsiniz. Ve sizin hayata bakışınızı etkileyecek olan kişi belki de çok uzun zamandır tanıdığınız ama sizin bir türlü fark etmediğiniz bir kişi olduğunu da fark edebilirsiniz. Ama öncelikli konunuz kariyerinize gidecek olan yoldaki kısıtlamalarınızı ortadan kaldırma konusu olmalı.

Yengeç Ve Yükselen Yengeçler

8. Evinizde etkili olacak olan bir Dolunay yaşayacaksınız. Bu da demektir ki 8. ve 2. ev akslarınız hareketlenecek. 8 evin konusu olan vergi, prim, nafaka, mali konular, hayata bakış açınız, ortaklı gelirleriniz ve kazançlarınız gibi konularınız da yeni deneyimlere açıksınız. Bu da demektir ki para kazanmak, paranızı biriktirmek ve paranızın nasıl çoğaltacağınızı düşünme durumlarınız eskiye nazaran yepyeni bir bakış açısı ile ivme kazanacaktır. Kendi yetenekleriniz, kendinize duyduğunuz özgüven, yaşadığınız sorunların başında gelebileceği için bu konular üzerinde artık değişim-dönüşüm yaşama zorunluluğunuz olan bir alan burası. Biraz daha ruhsal konularla ilgilenir spiritüel ve mistik çalışmalara yönelirseniz özgüveniniz ve yeteneklerimiz daha ön plana çıkacaktır. Özellikle değişmek zorunda kaldığınız vedalaşmanız gereken konu özgüven konusu ve kazançlarınızı büyütme konusundaki yaptığınız ya da yapmadıklarınız olacaktır.

Aslan Ve Yükselen Aslanlar

Bu dolunayda 7. evinizden etki alacaksınız sevgili aslanlar. Bu da demektir ki 7. ve 1. ev aksınız hareketlenecek. Kendi hayatınız ve ilişkilerinizde alakalı konuları sorgulayacağız, arasında dengeyi korumaya çalışacaksınız gibi durumları anlatıyor. Büyük ihtimalle partnerinizle, eşinizle alakalı artık değiştirmeniz gereken birçok konu olduğunu fark edeceksiniz. Bu ilişkide en çok veren kişi misiniz, yoksa alan kişimisiniz bunları daha net görüşeceksiniz. Hiç ummadığınız bir şekil belki de fark etmediğiniz bir yönünüzü fark edeceksiniz. Tabii bunun yanında maddi konuyla alakalı gelir giderlerle ilgili konulardan gündeminizde olacaktır.

Başak Ve Yükselen Başaklar

Sizlerin 6. Evinizde etkili olacak bir dolunay yaşayacaksınız sevgili ve başaklar. Bu da 6. ve 12. ev aksınız hareketlenecek demektir. Is hayatınızla ya da iş arkadaşlarınızla günlük hayatın içerisindeki koşuşturmalarınız, hayvanlarınız gibi birçok konu da yeni gelişmeler yaşayabilir ve size artık zarar veren ya da sizi ileriye taşımayan bazı rutin işlerinizi, davranışlarınızı değiştirdiğiniz bir dönemi anlatıyor. Belki de bugüne kadar günlük hayatın içerisinde birçok insana gereğinden fazla ödün vermiş olduğunuzu da görebilirsiniz. Burada önemli olan, bilinçaltınızda olup biten konular ortaya çıkacak Ve artık onlarla ilgilenmeniz gerektiğini, yani önemli olan sizin arzu, istek ve beklentileriniz olduğunu fark edeceksiniz.

Terazi Ve Yükselen Teraziler

5. Evinizde etkili olacak olan bir dolunay yaşayacaksınız sevgili teraziler. Bu da 5. ve 11. ev aksınız hareketlenecek demektir. 5. Ev Aşk hayatınıza yaratıcı konularınız daha kariyerden kazandığınız paralarınız, çocuklarınızla ilgili olan bir alandır. Bu ne demektir ki aşk konunuz ya da çocuklarınızla ilgili bazı konularda beklenmedik bazı olaylara gebe olabilirsiniz. Ama bu durum özellikle sizin bugüne kadar sömürüldüğünüzü ya da zorlandığınızı düşündüğünüz alanlarınızda, doğruyu bulmanıza yardımcı olacaktır. Aslında bir nevi silkelenecek ve bu zamana kadar neden böyle davranmadım ki diyebileceksiniz. Belki de hiç ummadığınız bir anda bugüne kadar hobi olarak yaptığınız çalışmalar paraya dönebilir. Hayata kattığınız ya da alamadığınız sevincin boyutu değişecek ve farklı bir bakış açısıyla hayatın tadını çıkarmaya başlayabileceksiniz. Tabii 11. ev arkadaş ve sosyal çevre anlamına geldiği için özellikle bu alanda ayaklanmalar, vedalaşmalar ve yeni merhabalar sizi bekliyor olacaktır. Tabii bu durum sizin kariyerinizden gelecek olan kazançlarınızı da önemli ve ciddi bir alanda etkileyecektir.

Akrep Ve Yükselen Akrepler

4. Evinizde yaşayacağınız bir dolunay sizi bekliyor sevgili akrepler. Bu da 4. ve 10. ev aksı anlamına geliyor. Eviniz, aileniz, ebeveynlerimiz, kendinize duyduğunuz özgüven, taşınmaz mallarınızla ilgili konularda bir aydınlanma, bir farklılık, bir değişim sizi bekliyor. Bu dönem evlenebilirsiniz ya da yolunda gitmeyen bir ilişkiyi sonlandırabilirsiniz. Tabi 4. ev kendi içimizdeki en derinlere atmış olduğumuz korkularımızı, travmalarımızı da anlatır. Bu da ne anlama geliyor? Artık bu travmalar, bu korkular bizlere veda edecek ve yeni bakış açıları kazanacağız. 10. ev ise kariyer hayatınızla ve otorite figürleri ile alakalı bir ev olduğu için belki de bu zamana kadar engellendiğinizi düşündüğünüz ya da fark etmediğimiz halde size engelleyen birçok olayla durumlarla karşı karşıya gelecek ve bunları fark edeceksiniz. Tabii bunlar ortaya çıkması için illa bir olayın olması, olayla beraber de bakışımızın farklılaşması gerekir. Bu dönemde spiritüel ve mistik çalışmalar yapmak, kendinizi bu anlamda evrenle bütünleştirmek yapmanız gereken doğru bir hareket olacaktır. İşte o zaman her şey daha net ortaya çıkacaktır. Sadece tek tavsiyem kontrolün her zaman sizde durması gerektiği.

Yay Ve Yükselen Yaylar

3. Evinizde yaşayacağınız bir dolunay var Sevgili yaylar. Bu da demektir ki 3. ve 9. ev akslarınız hareketleniyor. Özellikle yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzenlerimiz, iletişiminiz, her türlü konularınız gündeminiz olacak ve bu konularla alakalı bakış açılarınız değişecektir. Artık sizin tamamlanacağınız bütünleşeceğiniz, değişip dönüşeceğiniz alan burası. Umarım fark etmeniz için yaşayacağınız olaylar ve durumlar kötü ya da sıkıntılı olmadan uyanışa geçersiniz. Çünkü öyle bir ayrım yaşayacaksınız ki, ben neden bunları daha önce düşünmedim neden fark edemedim göremedim diyebilirsiniz. 9.ev tanrılarının evi demektir. Bu da demektir ki hayatı sorgulama, felsefi açıdan yaklaşma, eğitim ve öğretimi alanlarınızda ki bütün yaşadığınız zorluklar merceğiniz olacak ve benim bu hayattan beklentim ne ve hayat bana ne kadar neyi borçluyu sorgulayacaksınız.

Oğlak Ve Yükselen Oğlaklar.

2. Evinizde bu dolunayı yaşayacaksınız sevgili oğlaklar. 2. ve 8. ev akslarınız gündemimiz olacak demektir. 2.ev yetenekleriniz, maddi kazançlarınızı, özgüveniniz ile ilgili konuları alanları temsil eder. Bu da demektir ki para kazanma ile ilgili hatta harcama ile de alakalı olmak üzere özgüven ve öz değer konumuzla ilgili hiç beklemediğiniz bazı olaylar yaşayarak farkındalıkları sorgulayacaksınız. Hatta hiç olmadığı kadar belki de para kavramı sizin için yeni bir boyut kazanacaktır. Önemli olan burada kendi kazançlarınız olacak. 8 ev ortak kazançları, köklü değişimleri temsil eden bir ev olduğu için doğal olarak ortak kazançlarla alakalı da yepyeni bir bakış açısı sizi bekliyor. Artık bir başkaları için değil kendiniz için neler yapabileceğinizi, kendinize ne tarz yatırımlar yapmanız gerektiğini ve kaybettiğiniz özgüven duygunuzu yeniden nasıl geliştirebileceğinizi sorguladığınız hatta bunu gördüğünüz ve yaşayacağınız bir dönem.

Kova Ve Yükselen Kovalar

Bu dolunayın başkahramanı sizsiniz sevgili kovalar. Bu da demektir ki sizin 1. ve 7. ev aksınız gündemimiz olacaktır. Kendi ihtiyaçlarınız ve partnerinizle alakalı, ilişkilere karşı olan bakış açınız arasında bir denge kurmak konumunda kalacaksınız. Öyle bir olay ve durum yaşayacaksınız ki ortaklıklara, aşk hayatına bakış açınız oldukça farklılaşacak. Bu belki işinizle alakalı, belki kendi şahsınıza ya da sağlığınızla alakalı bir gelişme olabilir. Siz ne kadar verdiğiniz sözlerin arkasında durabiliyorsunuz ya da başkalarının yönlendirmelerine göre mi hareket ediyorsunuz dikkat edin bu dönem. En çok dikkat etmeniz gereken ise yola çıktığınız kişiyle, yolda bulduğunuz kişi arasındaki dengeyi kurmanız olmalı. Bu da demektir ki gerek maddi konular, gerek manevi değerler olsun hangi alanda kullanılıyorsunuz ya da siz kullanıyorsunuz ve dengeyi nasıl kuruyor ya da kuramıyorsunuz bunlara yöneleceksiniz.

Balık Ve Yükselen Balıklar

Bu dolunayda 12. evinizden etki alacaksınız sevgili balıklar.  12. ev bilinçaltı, rüyalar, sırlar, korkular gibi durumları anlatan bir ev olduğu için bu konularla alakalı beklenmedik farklı olaylar yaşayarak çok değişik farklı bir farkındalığa ulaşabilirsiniz. Bu korkularınız ya da bağımlılıklarımız hangi konuyla alakalı olduğu bu dönemde su yüzüne çıkacak ve bu özellikle sizin İş hayatınızda farklılaşmanıza ve değişimlere gitmenize sebebiyet verecektir. Duygularınızın esiri olmadan mantığınızı devreye katıp duygu ve mantık arasında bir köprü oluşturabildiğiniz takdirde, iş hayatınızda da çok güzel başarılara imza atacaksınız. Ruhunuzu kelepçeleyen, zincirleyen, ayağınıza pranga oluşturan duygu durumlarından özgürleşmenin yolunun nasıl olduğunu keşfedeceksiniz. 12. ve 6. ev aksını içine aldığı için doğal olarak iş hayatınız ve kendi ruhunuz arasında denge önemli olacak. Ama öncelikli olarak burada kendinize odaklanmalı ani ve fevri kararlarla mı hareket ediyorsunuz yoksa derinlemesine düşünüyor, eylemlerinizi planlıyor musunuz yoksa her şeye daha da yüzeysel mi bakıyorsunuz İşte bundan çok emin olmanız gerekiyor. Ama bu dolunayda önemli olan sizin düşünceleriniz ve duygu ve mantık arasında dengeniz önemli olacak.

Sevgilerimle.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: KOVA, DOLUNAYI, VE, BURÇLARA, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937