google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Ekim 2015 - Salı 10:28 Bu haber 2750 kez okundu
 
MHP'NİN KALESİNDE TOPLU İSTİFA! AK PARTİ'YE GEÇTİLER!
Adana’da MHP’den istifa edip AK Parti’ye katılan 150 kişiye parti rozeti takıldı.
GÜNDEM Haberi
MHP'NİN KALESİNDE TOPLU İSTİFA! AK PARTİ'YE GEÇTİLER!

AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen katılım törenine, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ile çok sayıda davetli katıldı.

Katılım töreninde konuşan AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, “Biz her zaman Türk milliyetçiliğinin ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nde milliyetçilik duygusunu yaşayan herkesin en iyi ifade edildiği siyasi parti olarak kendimizi görüyoruz. 13 seneden beri yaptığımız hizmetler hem Türkiye sınırları içinde, hem de ülke sınırları dışında yaptığımız hizmetler buna bir kanıttır. Bundan sonra da Ali Kiper Bey gibi kendisiyle birlikte aramıza katılan genç arkadaşlarımızın heyecanlı kanlarıyla daha da güzel işlere imza atacağız” dedi.

screen-shot-2015-10-06-at-8.30.47-am.png
 
 AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de konuşmasında, “Ali Bey gibi arkadaşlarımız, sadece milletinin geleceğini, milletinin kaygılarını içinde kaygı edinmiş insanlar. Bugün Ali Bey ve arkadaşları bunun farkına vardılar. Kendilerinin düne kadar mensubu oldukları camianın içinde bulundukları siyasi camianın liderinin aslında bu ülke için herhangi bir kaygı taşımadığını, bu ülkenin geleceğine herhangi bir şekilde katkı koyma kaygı içerisinde olmadığını, bu kaygıyı taşıyan tek liderin AK Parti’nin Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu olduğunun farkına vardılar. Ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte bu milletin geleceği adına söz söylemek isteyen bir sürü kardeşimiz Ali Bey ve arkadaşları gibi buraya geleceklerdir” şeklinde konuştu.
 
 ALİ KİPER: “MHP, ÇİZGİSİ VE İDEOLOJİSİNDEN UZAKLAŞTI”
 
Beraberindeki 150 kişiyle birlikte AK Parti’ye katılan Ali Kiper de şöyle konuştu:
 
“Milliyetçi Hareket Partisi ideolojisi ve çizgisinden çıkmıştır. Bunu ben ülkücü camiada bulunun bin 200 kişilik teşkilatçı kadrom adına söylüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün geçen günlerde din adamları hakkında söylemi vardı. Din adamlarına hakaret içeren. O konuşmanın gecesinde biz ülkücü gençler olarak bir araya geldik. Yaklaşık 200 kişi oturup konuyu ele aldık ve geniş kapsamlı olarak tartıştık. Burada yapılması gereken tek şey vardı. AK Parti’ye hizmet etmek. AK Parti’nin içinde bulunmak. Çünkü kendimizi bireysel olarak ifade edemiyoruz. Bireysel olarak kendimizi ifade edemeyişimizin nedeni olarak da ülkücü camianın Milliyetçi Hareket Partisi’nin içinde olmayı yanlış gördük. AK Parti’ye geçmemizin diğer önemli sebepleri de AK Parti’nin yaptığı hizmetlerdir. Milli tanklar, helikopterler. Milli uydu. Yani milliyetçilik sadece söylemle olmuyor.”
 
Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, İl Başkanı Fikret Yeni ile AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, AK Parti’ye katılanlara parti rozeti taktı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Adana’da, MHP’den, istifa, edip, AK, Parti’ye, katılan, 150, kişiye, parti, roze
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937