google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
15 Mart 2021 - Pazartesi 12:00 Bu haber 1032 kez okundu
 
RİSK HARİTASINDA HANGİ İLLER KIRMIZIYA DÖNECEK?
İllerin dört renk ile farklı kategorilere ayrıldığı haritada özellikle 9 ilin; turuncu ile gösterilen yüksek riskli il grubundan, kırmızı ile gösterilen çok yüksek riskli iller kategorisine geçmesi bekleniyor. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
RİSK HARİTASINDA HANGİ İLLER KIRMIZIYA DÖNECEK?

1 Mart'ta ülke genelinde başlayan kademeli normalleşme süreci kapsamında, illerin risk haritası çıkarıldı. Her şehir vaka durumuna, aşılama kapasitesine, hastanelerindeki doluluk oranlarına göre çeşitli değerlendirmelerden geçirildi ve dört renk grubuna ayrıldı. Buna göre düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller ise kırmızı ile gösterildi. Kısıtlamalar da illerin renklerine göre kendi içlerinde kademeli olarak kaldırıldı ya da devam ettirildi.

RİSK HARİTASI İLE İLLERİN YENİ RENGİ BELİRLENECEK

Sürecin başında açıklanan ilk koronavirüs risk haritasının iki haftada bir güncelleneceği belirtilmişti. Bugün de yeni haritanın açıklanması bekleniyor. Buna göre hangi illerin renk değiştireceği, hangilerinin aynı kalacağı merak konusu oluyor.

9 İLİN TURUNCUDAN KIRMIZIYA GEÇMESİ BEKLENİYOR

Bugün gerçekleştirilecek Kabine toplantısında hem risk haritası hem de koronavirüs süreci ele alınacak. Son dönemdeki artan vaka sayıları ve yapılması gerekenler de değerlendirilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan, 100 bin nüfusa denk gelen haftalık vaka sayılarını içeren risk haritasının da güncellenmesi ile başta İstanbul olmak üzere Çanakkale, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Mersin, Kilis ve Artvin gibi 'yüksek riskli' (turuncu) illerin, 'çok yüksek riskli' (kırmızı) iller kategorisine geçmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİSK, HARİTASINDA, HANGİ, İLLER, KIRMIZIYA, DÖNECEK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937