google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
13 Aralık 2021 - Pazartesi 19:17 Bu haber 8500 kez okundu
 
VENÜS RETROSU VE JÜPİTER'İN ETKİLERİ İLE KALICI DÖNÜŞÜM ŞİFALANMASI
Astrolog, yazar Filiz Cansever Venüs Retrosu ve Jüpiter'in burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
VENÜS RETROSU VE JÜPİTER'İN ETKİLERİ İLE KALICI DÖNÜŞÜM ŞİFALANMASI

2021 yılının son dolunayını yaşayacağız. diyen Astrolog, yazar Filiz Cansever Venüs Retrosu ve Jüpiter'in burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.

Astrolog Cansever, "Çok zor bir yılı arkamızda bırakırken artık daha yeni ve güzel umutlarla yeni bir yıla merhaba demek istiyoruz. 19 Aralık saat 07.37'de 7. derecede İkizler dolunayı gerçekleşiyor. 4 Aralıktaki güneş tutulması ile beraber aslında oldukça hızlı bir giriş yapmış olduk. Artık İkizler-Yay hattının son tutulması diyelim biz buna. Artık birçok şeye elveda dediğimiz, güzelliklere kapıları araladığımız zaman dilimlerine de merhaba anlamına geliyor bu. Değişken burçlarda olduğu için zeminimizde oldukça değişkendi. Belirsizlikler oldu, kararlarda değişkenlikler, sabitleyememeler oldu. Ama artık sabit nitelikte ki bir zaman dilimine geçiyoruz. Her şey eskisinden daha farklı olacaktır. Ama tabi Venüs Retrosu da var. 19 Aralık 2021 itibari ile başlayacak ve 6 Marta kadar devam edecek. 29 Ocak 2022'ye kadar Oğlak burcunda yolculuğuna devam edecek. Bu Retro bize bazı şeylere daha derinden baktıracak. Bu tabi eski sevgileri de hayatımıza getirebilir. Ama biz bu duruma bakarken kim niye gitmişti aklımızda tutmak gerekiyor. Çünkü bu zamanlar ilişkiler zayıflar, dengelerde bozulmalar olabilir, yani biraz istikrarsızlıklar olabilir. Bazı duygu durumlarımız yanlış anlaşılabilir. Bir de parayı yönettiğini düşünecek olursak, birde Retro yaptığını hesaba katarsak, maddi, finansal konularda karar almak riskli olabilir anlamına geliyor. Çok düşünmek ve uzmandan tavsiye almak gerekir. yabancı para ve kripto paraların arttığı bir dönemi de yaşayabiliriz. Venüs Retro zamanında aslında bazı doğa olayları da beklenebilir. Nedir bunlar? Volkanik patlamalar, kum fırtınaları, toprak kaymaları ve deprem gibi.

Birde Jüpiter var. Oda Balık burcuna girecek ve 2022’nin mayıs ayına kadar buradaki yolculuna devam edecek. Güçlü bir pozisyonda olduğu için bizi de oldukça güçlü etkileyecek. Mesela şifalanmalar, dönüşmeler, iyileşmeler daha hızlı ve kalıcı olabilir. Artık öğreten, zorlayan ve darlayan zamanlar bitti. Güzel zamanlar bizleri bekliyor diyelim hayırlısı ile.

Şimdi tüm bunlar bizleri nasıl etkileyecek bir de onlara göz atalım.

YÜKSELEN KOÇLAR

Bu dolunayda yakın çevrenizdeki kişilerle aranızda bazı sorunlar olabilir. Ve sizin dikkatli olmanız gereken bir süre. Gerçi bu dolunayla beraber daha net kararlar almaya yönelik olacaksınız. Burada bir tamamlanma yaşayacaksınızdır. Ticari hayatınız, eğitim, seyahat, yakın çevre ilişkisi, iletişim konularında eski defterleri kapatacak yeni oluşumlara hazırlanacaksınız. Kapılar yavaşça aralanmaya başlayacaktır bu konularla ilgili.

Venüs Retro’su ise sizin kariyer evinizi etkileyecek. Bu nedenle yöneticilerle, patronlarla iletişiminize dikkat edin bu dönem. Çünkü kendinizi değersiz görme ya da olması gereken değeri göremiyormuş gibi hissedebilirsiniz Venüs Retro zamanlarında. Fevri ve atak hareketlerinize dikkat edin derim. Gerçi daha önceden bazı başvurular yaptıysanız, beklediğiniz hedeflerinizle ilgili haberler varsa bunları da gündeminize taşıyacaktır Venüs retrosu. İş sahibi iseniz, iş yeriniz, işletmeniz varsa, denetime tabi olabilir. Önümüzdeki ay sonuna kadar yoğun hissedilecek olan zihinsel dağınıklıklarda olabilir. Yeni başlangıçlar yapmak yerine, eskiden bu zaman getirdiğiniz belki de henüz sizin bile farkında olmadığınız yeteneklerinize odaklanarak planlar yapın. Alt yapınızı oluşturun. Hayatınıza nasıl bir yol izleyeceksiniz, iş ve kariyer konularında neler yapmanız gerektiğini iyice hesaplayın. Çünkü bu sizin için özellikle para kazanma konusunda oldukça önemli bir döneminiz.

Jüpiter’de hatırlayacak olursak oda sizi şifalandırmak, özellikle korkularınız, bilinçaltına attığınız durumlarınızı su yüzüne çıkaracak ve içinizde garip bir rahatlık ve huzurla yolunuza devam edebileceksiniz.

YÜKSELEN BOĞALAR

Maddi konularda bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken bir süreci yaşıyor olacaksınızdır. Gerçi kendi yeteneklerinizi, öz güveninizi ve para kaynaklarınızı yönetme konusunda kafanız daha net olacaktır. Eğer bu konularla ilgili kafanızda bazı sorular varsa cevap bulacak, kendine yol kazanacaktır. Belki de bugüne kadar olandan daha farklı şekilde kaynak bulabilirsiniz. Belki de para kazanma ve yönetme konusunda bakış açınız değişecektir. Ailenizle ilgili kafanızda bazı konularda bu dönem daha da netleşecektir.

Venüs Retro’su da sizin bu yolunuzu çizmenize katkı sağlayacak olabilir. Özellikle hukuksal konular olsun, yabancılarla yapılacak işler olsun, eğitim, seyahat alanlarınız, hayata bakış açınız ve inançlarınız olsun bazı zorlanmaları getirecek gibi hayatınıza. Zaten bu zorluklarla beraber artık nelerin değişmesi gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Retro size geçmişte bu konularla ilgi beklentilerinizi de netleştirerek getirecektir. En azından artık sürüncemede kalan konular netliğe kavuşacaktır. Kadersel bir yoldasınız ve bu bir kavşak. Döneceksiniz ve kendinizi artık yenileyeceksiniz.

Jüpiter’de balık burcuna geçiyor ve sizin hedeflerinizle, kariyer planlarınızla ilgili güzel gelişmeleri hayatınıza sunmaya hazırlanıyor. Aklınızda bazı projeleriniz varsa şanslı olduğunuzu bilerek değerlendirin derim.

YÜKSELEN İKİZLER

Dolunayın başkahramanı sizsiniz. Tabi bu sizi biraz eleştirilerin oklarında tutabilir. Değişim sizi bekliyor olsa da birden her şeyi değiştirmek sizi yorabilir. Sadece iletişim şeklinize ve tarzınıza dikkat edin bu dönemde. Hayatınızda aslında bazı şeyler bitiyor. Bununla beraber yeni başlangıçlar yaşıyor olacaksınız. Özellikle farklı kapıların sizin için aralandığınız görebilirsiniz. Bazı kararlar alabilir ve buna siz bile inanamayabilirsiniz. Ve bu sizin şahsınıza ait kararlar olacaktır. Artık şifalanıyorsunuz bu konularda. Yolunuza daha sağlıklı devam edebilirsiniz.  Özellikle ikili ilişkiler konusunda daha farklı bir bakış açısına kavuşabilirsiniz. Bu güne kadar yaptığınız ya da yapmadığınız neler var bunları gözlemleyeceksiniz. Çünkü Venüs Retro’su ile beraber daha ciddi sorgulamalar gündeminizde olacaktır. Biraz içsel bir süreç olabilir bu. Kendi kendinize yüzleşeceğiniz bazen canınızın yanacağı bazen şaşıracağınız zamanlarınız olabilir. Ama nelerden kaçıyorsanız artık kaçış yok. Görünür olacak her şey. Ve Venüs Retro zamanında hayatınıza biri girecekse 10 kere düşünün. Yanlış kişiler olabilirler. Tabi bu arada bir operasyonda geçirecek olabilirsiniz. Ama estetik düşünüyorsanız Venüs’ün Retro’sunun bitmesini beklemelisiniz.

Jüpiter’in balık burcuna girmesi ile beraber kariyer konusunda çok şanslı bir dönem olacak. Birçok fırsatlar gelebilir. Siz ve fikirleriniz olumlu anlamda yenileyebilirseniz bu durumdan avantajlı çıkabilirsiniz. Yani bırakman gerekenler neler. Geçmişten bu güne sırtında taşıdığın eski kalıpların ve işine yaramayan davranış modellerin neler fark et ve dönüştür.  Önümüzdeki yılın ortalarına kadar bu şanslardan yararlanabilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇLER

Bu sizin için güçlü bir tutulma olacak sevgili yengeçler. Özellikle 12 evinizi etkileyecek olan bu tutulma ile beraber aklınız biraz karışsa da sizin buna izin vermediğiniz takdirde teğet geçebilir. Yalnız kalmak bu dönem en çok istediğiniz şey olabilir. Buda sizin depresif düşünme eğiliminiz demek olabilir. Bu nedenle yalnız zamanlara pek girmeyin derim. Tam tersi bol bol arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle, dostlarınızla zaman geçirin. Son yıllarda özellikle iş ve kendinizle ilgili konularda kafanıza takılan bir çok düşünceye zaman ayırıp bunları düzenlemenizi istiyor olacak bu dolunay. Artık değişken zeminleriniz bitecek ve daha stabil zamanlarınız bu sayede başlayacaktır. Artık kendini önüne al ve ben neleri yanlış yaptım ve artık yeni bir duygu durumuna ihtiyacım var bunu sorgulatacak size. Günlük alışkanlıklarınızı değiştirin artık. Sizi ve etrafınızı zorlayan ama hala yaptığınız ve artık bitmesi gerekenleri düşünme ve eyleme geçirme zamanı.

Venüs Retro’su ile beraber birkaç senedir evliliğiniz, ilişkileriniz ne yaşıyorsanız bu konularla ilgili tamamlama verecek size. 7 evinizde olacağı için açık düşmanlıklarınızı da fark edebilirsiniz bu dönem. Belki de bazı dost dediğiniz kişilerle yollarınız ayırma kararları da gündeminiz olabilir. Tabi karar sizin olacak. Boşanma da olabilir, eski sevgiliyi de karşınıza getirebilir. Ya da ilişkilere dair dar inançlarınız da sorgulatabilir.

Jüpiterin balık burcuna geçmesi ve güçlü konumda olmasından dolayı da 2022 nin ortalarına kadar oldukça şanslı olacaksınız demektir bu. Bir çok fırsat, güzel haberler, arzuladığınız bazı planlarınızı eyleme koyma, eğitim ve öğrenim hayatınızda yepyeni atılımlar ve şifalanmalar yaşayacağınız dönem. Hayata olan bakışın daha iyimser bir bakış olacaktır. Kötümser bakış açısından çıkmak ve daha netleşmek için size yardım edecektir Jüpiter. Önceden başa çıkılamaz görünen bir çok şey artık gözünüzde daha kolay halledilir bir hal alabilir.

YÜKSELEN ASLANLAR

Bu tutulmayı sosyal çevreniz, grup çalışmalarınız, kariyerden gelecek kazançlarınız alanınızda yaşayacaksınız sevgili aslanlar. Sosyal çevrenizde değişimler var gibi duruyor. Sizin bakış açınızda da değişim olacağı için farklı yaklaşımlarda sergileyebilirsiniz bu dönem bu konularla ilgili. Bazı arkadaşlarınız ya da sosyal grupların içinde ayrışmalar, bitişlerde yaşayabilirsiniz. Belki bazı kişilerle kırgınlıklar yaşayabilirsiniz. Bu kırgınlıklar hedeflerinizi gerçekleştirmek için gerekli desteği istediğiniz halde size verilememesinden kaynaklanabilir. Ama yine de hayalleriniz ve hedefleriniz için çalışın. Her şeye rağmen yüzünüze gülecek ve size güzel kapılar aralayacak bir dolunay bu. Bu dönemden sonra kararsızlıklarınız, değişen şartlarınız bitiyor ve sabırlı sabit bir enerji ile planlarınıza ve hedeflerinize bakıyor olacaksınız. Eskiye dair tüm hesaplarınız şekil değiştirecek. Yani artık karar verme ve yürütme dönemindesiniz.

Venüs retrosu ile beraber çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız gibi alanlarınızda bazı zorlanmalar ama aynı zamanda da şifalanmalar olabilir. Bir şeyleri fark etmek yanında şifayı sunar çünkü. Venüs Retro döneminde karşınızdaki özellikle iş ve iş ortamınızda konuşmalarınıza ve davranışlarınıza dikkat edin. Temkinli davranmaya özen gösterin. Bazı şeyleri hızlı bir şekilde acele ile tamamlamaya çalışın. Özellikle işle ilgili anlaşmalarda dikkatli olun. Siz işinizle ilgili bazı çözümlerin peşindeyken işler arzuladığınız gibi hızlı olmayabilir. Venüs Retro’su aslında sizi kendiniz olmaya, önce kendinize değer vermeniz gerektiği konusunda zorlayacak. Hayatlarınız sorgulayın ve daha gerçekçi, ayakları sağlam basan konulara yönelin.

Zaten Jüpiter’de size bu konularda karar alır ve uygulamaya koyma konusunda istikrarlı olursanız özellikle maddi imkânlar olmak üzere, ilişkilerinizde, işinizle ilgili durumlarda, anlaşmalarınızda fırsat ve bolluk getirecektir.

YÜKSELEN BAŞAKLAR

Kariyer alanınız olan 10 evde yaşayacaksınız bu dolunayı. Toplum önündeki duruşun, seni nasıl tanıdıkları, ve pek tabi kariyerinle alakalı bugüne kadar yapmadığın ihmal ettiğin ne varsa artık bir tamamlanmanız olacaktır. Artık daha görünür hale gelebilirsiniz. Belirsizlikler yok olacaktır. Çünkü hem değişken burçta bitiyor bu dolunayla yaşadıklarınız. Yani artık aldığınız kararlar ve uygulamalar doğrultusunda kariyer hayatınız daha net olmaya başlayacaktır. Hayatınızda tam olarak nasıl bir kariyer planınız var odaklanın ve hayat size bunu önümüzdeki yıl versin. Tabi önce biraz sıkıntı yaşayacaksınızdır. Bu nedenle kişilerle tartışmaktan uzak durun. Biraz sabır ve kararlılıkla birçok şeyi çözebileceksiniz. Çünkü öyle bir duygu yaşayacaksınız ki, kötü olanlar değil de hayatınızdaki başarılar sizin aklınızda olacak. Bunlara odaklanabileceksiniz. Ruhunuz rahatlamaya, istekleriniz ve ihtiyaçlarınız arasında daha rahat bir denge kurmaya başlayacağınız döneme giriyorsunuz diyebiliriz. Bugüne kadar sizi engelleyen hangi durumlar varsa, çalışma ortamınızdan sizi uzaklaştıran etkiler varsa ve özellikle rahatsız olduğunuz halde yapmaya devam ettirdiğiniz rutinlerinizde yeni olasılıklar aklınızda belirecektir.

Jüpiter’in balık burcuna geçmesi ile beraberde özellikle ikili ilişkilerde çok şanslı ve şifalandığınız dönem başlıyor. Ortaklaşa yapacağınız çalışmalarda da hayata geçirebileceğiniz güçlü şifanız da var.

Venüs zorda olan ilişkileri bitirecek, beraberlikleri güzel olanların ileri taşınmasına vesile olacaktır. Sadece borsa, kripto para gibi durumlara dikkat edin. Venüs Retro’su size kaybettirebilir. 

YÜKSELEN TERAZİLER

Sizin eğitim, seyahat, ticaret, alım satım gibi konularda etkileyecek bu dolunay. Aşklında ruhunuzun neye tam olarak ihtiyacı var bunu fark edebilirsiniz. Her türlü işlerinizde dikkatli ve temkinli olmaya özen gösterin. Sizi biraz zorlayacak olsa da sonrasında güzel ödüller sunacaktır sizlere. Akademik konular, hukuksal konular, hayat felsefeniz gelişmeye ve değişmeye verdiğiniz kararlar doğrultusunda size imkânlar sunmaya hazırlanıyor. Bu bir nevi ruhsal yolculuk olacak sizler için. Her ne kadar bir şeyleri çözmek isteseniz de kafanız karışık, ne yapmanız, nasıl yapmanız konusunda zihinsel bulanıklar yaşamış olabilirsiniz bu zaman kadar. Âmâ artık netleşmeye başladığınızı görebilirsiniz. Zaten moral ve motivasyonunuz sizin adım atmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Siz hedefinizde kalır, aldığınız kararları uygulama konusunda istikrarlı olursanız ödüllerinizi toplayacaksınızdır.

Gerçi Venüs Retro’su size bir parça da olsa güvensizlik hislerini taşıyacaktır. Ev ile ilgili bazı aksaklıklarınız gündeme gelebilir. Belki de geçmişten getirdiğiniz ertelemelerinizin sıkıntılı sonuçlarını yaşıyor da olabilirsiniz. Özellikle ev satışı düşünüyorsanız zararına satış da olabilir. Önemli olan acele kararlar vermeyin. Bu farkındalık süreci unutmayın. Yapacaklarınız hemen sonuç vermeyebilir ama vermeyeceği kesin diyemeyiz.

Hemen karamsarlığa da kapılmayın. Allah bir yerden sıkarken başka taraftan da şifasını verirmiş. Jüpiter’de size hayatınızı düzenleyebilmeniz adına bazı şansları ve fırsatları sunacaktır. Bu bir iş, çalışma düzeni, çalışma şevki şeklinde hayatınızda hayat bulabilir.  Hayatınıza alacağınız yeni düzenlemeler sizin oldukça güzel ilerlemenize vesile olacaktır. Daha huzurlu, şanslı ve bolluk içinde bir yaşam sizi bekliyor olabilir. Yeter ki şifalanabilmek için önce buna niyet edin ve uygulamaya geçin.

YÜKSELEN AKREPLER

Aslında sizlerin uzun vadeli planlarınız, ortaklaşa kazançlarınız, ödemeler gibi alanlarınız gündeminiz olacaktır. Ameliyatlar, vergi, prim nafaka, hukuksal süreçlerde dikkatli olmalısınız. Belki bu zaman kadar geçtiğimiz aylarda bazı şeyleri fark ederek evet tamam dedin. Ama bu dolunay size tamam dediğin bu konularda nasıl adımlar attın, nelere dikkat ettin bir göz at bakalım dercesine geliyor. Ortak kazançlarınızı artacaktır. Ama bunu arttırmak için olumlu ve pozitif bir yaklaşımda olarak değişen kişiler yaşayacak. Önünüzde kazanılan paralarınızla alakalı net olmayan, düzenlenmeyen konular varsa onlarda netliğe kavuşacaktır. Tabi sağlık konusuna da dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz.

Venüs zaten sizi iletişim evinizden yakalamış durumda. İletişim, kendinize verdiğiniz değerler konusunda kendinizi sorgulatmak üzere orada sizi bekliyor olacak. Siz kendinize değer vermezseniz, kimse size hak ettiğiniz değeri vermez. Bunu anlamanız önemli olacak bu Venüs sayesinde. Burası, kardeş, kuzen, yakın arkadaşlar ticaret ve iletişim evi olduğu içinde, size yakın olan kişilerle ilişkilerinizi de sorgulatacak. Eğer size kendinizi kötü, değersiz, önemsiz htiren kişiler varsa bunlara yaklaşımlarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekecek. Belki belli bir mesafe koymanız gerekebilir bu kişilerle aranıza. 

Zaten Jüpiter sizi öyle güzel destekleyecek ki. İsteseniz de istemeseniz de yeni dönem başlangıcını hissedeceksiniz. Ne yapacak size? Kendinizi ortaya çıkarmanızı, yeteneklerinizden para kazanmanızı, bolluğu ve bereketi geçirecek size. Bu yıl sizin yıldız gibi ışıldadığınız bir dönem. Sizi işte bu konularda şifalandırmak için geliyor. Bence alın ve kabul edin bu güzel şifa enerjisini.

YÜKSELEN YAYLAR

Bu dolunayda 7 eviniz gündem olacak. Yani yakın ilişkileriniz, evliliğiniz, anlaşmalarınız, sözleşmeleriniz, ortaklarınız gibi. Artık bu zaman kadar alamadıysanız bu konularla ilgili kesin ve net kararların arifesindesiniz diyebilirim. Son birkaç yıl çok yorulmuş olabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerinde bazı kararlar almak istiyor ama yapamıyorsan işte size harika bir fırsat. Zorlandığınız, bir ileri iki geri gittiğiniz ilişkiniz, şimdi tüm cesaretinizle buna nihai bir nokta koyma gücünü bulacaksınız kendinizde. Çünkü ilişkiler sorgulanacak sizin tarafınızdan. Ne bekliyorsunuz, ne buluyorsunuz. Tabi sıkıntı olabilir, yaşanabilir. Bu süreçler sancılıdır. Size bunu fark etmenizi sağlayacak kişilerle muhataplıklarınız olacaktır. Belki de ilişkin harika gidiyordur bunu ileriye taşıma kararın olabilir bunu. Kendi değerli ve önemli htiğin kişi ile yol alma isteği. Ama tabi eş adayınızla olan iletişiminiz oldukça önemli. Dikkatli olmazsanız bazı iletişimsel sorunlar da karşınıza gelebilir. Buda sorunlara neden olabilir.

Venüs Retro’su sizi biraz rahatsız edebilir. İkinci evinizde olması sizin kendi değerinizi gözden geçirmenizi istercesine olacak. Para kazançlarınız konusunda durgun ve ağır giden bir süreç olabilir. Ama sonunda feraha çıkabileceğinizi bilmek belki sizi rahatlatabilir. Ne kadar kazanırsanız kazanın kazandığınız gibi bir o kadar da çabuk harcama yapıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Bu dönem aşırı borçlanmamaya dikkat edin. Buna pirim vermeden sabırlı olun.  Kendinize verdiğiniz değer oranında öz güveninizde ve buna bağlı olarak ta kazançlarınızda iyiye gidecek süreç olacaktır. Yeter ki içinize dönerek orada kendi özünüzü bulun.

Jüpiter’in balık burcuna geçmesi ile beraber yaşam alanınıza şanslar, fırsatlar, güzel olasılıklar akmaya başlayacak. Sizi bu alanlarda şifalandıracak. Daha iyi, daha güvenli ve huzurlu bir ev hayatı verecektir size. Eğer zaten huzurluysanız bunu katlayacaksınızdır. Kendinizi harika hmenizi sağlayacak bir şifa arifesindesiniz.

YÜKSELEN OĞLAKLAR

Bu dolunay sizin 6 evinizi etkileyecek ve bu ev konuları gündeminiz olacaktır. Nedir bunlar? İş hayatınız, iş arkadaşlarınız, çalışma koşullarınız, günlük hayatınız, genel sağlığınız gibi konular. Bu konularda ilk önce size biraz sıkıntı yaratabilir. Çünkü kapanış yapılacağı için netlik kazanmadan önce, suların bulanıp durulması gibi olacak. Mesela iş ile ilgili sıkıntılara neden olan şeyler neler fark edebilirsiniz. Bazı iş arkadaşlarınızla aranızda iletişimsel sorunlar olabilir. Belki de bazı alışkanlıklarınız, ısrarla yapmaya devam ettiğiniz ama size hiçbir şey katmayan davranışlarınız iş ortamınıza ve günlük hayatınıza yansımış ve zorlukları hissediyor olabilirsiniz. Artık bunları değiştirmeniz gerektiği konusunda ayak diretmek yerine, neleri nasıl yapmanız gerektiği konusunda kafa yoracak ve kararlar almanızı sağlamak adına sizi sıkıştıracaktır. Artık bu konularda yeni bir düzene ihtiyacınız var. Eskiye veda edin ve yeni, sizi ileriye taşıyacak olan alışkanlıklara merhaba deyin. Çünkü artık her şey netleşiyor ve bu değişime direnmeden doruyu seçenler en olumlu tarafıyla önümüzdeki yıla başlıyor olacaklar.

Ayrıca Venüs sizin 1 eviniz olan topluma sunduğunuz, kendi değerlerinizle ilgili alanda Retro yapıyor olacak. Bu da sizin artık kendinizle yüzleşmenizi kaçınılmaz hale getiriyor. Kendinle olan iletişiminiz başta olmak üzere, başkaları ile olan, ikili ilişkilerinizde neler olup bitiyor bakmanızı isteyecek. Aslında eski bir sevgiliyi de getirebilir bu Venüs Retro’su size ama Venüs’ün asıl amacı kendinizle olan ilişkiniz olacak. Siz ne kattınız ilişkiye, ne katmadınız, nerede hatalar vardı, düzeltebildiniz mi, fark ettiniz mi yoksa eski temeli sağlam olmayan zeminin üzerine mi bazı şeyleri inşa ettiniz bu asıl konu olacak sizler için. Bu nedenle daha farkındalıkla kendinizi inceleyin ve bu süreci değerlendirin.

Jüpiter sizi şifalandırmak için bekliyor olacak. Hangi alanlarda şifalanacaksınız? Özellikle, eğitim, iletişim, yakın çevreniz, güzel fikirler alanınızda yaşayacaksınızdır. Zihinsel aktiviteleriniz hızlanabilir. Bu sayede bugüne kadar çözüm bulamadığınız bir çok alanda artık yeni yollar keşfedebilir güzel zamanları yaşayabilirsiniz. Hiç olmadı kadar sizi kendinize iyi htirecek kişilerle tanışabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVALAR

Bu dolunay sizin 5 evinizden etkileyecek. Aşk hayatınız, yaratıcı çalışmalarınız, çocuklarınız, hayattan aldığınız keyif ve neşe sizin gündeminizde. Tabi bu konularda bazı sıkıntı ve zorluklarınız var aslında. Ama bunlar korkulacak ya da eyvah dedirtecek cinsten değil. Daha çok bu konularla alakalı neleri yanlış yaptım ve değiştirmem gerekir diye sorgulatacak. Kendinizi ortaya çıkartmak, artık fark edilmek için neler yapabilirsiniz. Neyi hayatınızdan uzaklaştırmanız gerekiyor. Ve zaten sizler karar verip bu konularla ilgili uygulamaya başladığınızda ışığınızı da yansıtacaksınız. Artık başarılı olmak için hangi özelliklerinizi geliştirmelisiniz, hangi yönlerinizi törpülemelisiniz bunu anlatmaya çalışacak bu dolunay sizlere. Artık arınma zamanı. Özellikle sizi geride bırakan ve çevrenizin, ailenizin de üzülmesine neden olan alışkanlıklarınızdan arının. Önümüzdeki yıl sizin yılınız olabilir. Ama bu farkındalığa erişebilirseniz. Artık hayatta nasıl yol almanız gerektiğini fark edin. Siz hala farkında olmayabilirsiniz ama sizi engelleyen yanlış alışkanlıklarınız sizi geride tutuyor. Kariyerinizde adım atmak istiyorsunuz aslında ev bunu nasıl yapacağınız konusunda kendinizi kısır hissediyor olabilirsiniz. Artık silkelenin ve gerçekleri daha net bir şekilde görmeye başlayın. Yeni projelere başlamak için o kadar uygun enerjileriniz olacak ki.

 Venüs retrosu ise 12 evinizden etkileyecek sizleri. Eski tanıdıklar hayatınıza girebilir. Bu bir sevgili de olabilir, ayrıldığınız farklı yollara saptığınız sevdiğiniz bir yakınınızda olabilir. Bu kişilerle bir şeyler yaşanmış ama tamamlanmamış konularda olabilir. Bu yaşadıklarınızda aslı önemli olan neydi, siz neden bu durumları yaşadınız, kendinizi değersizleştirdiğiniz için olabilir mi gibi birçok şeyi fark etmenizi isteyecek Venüs.  Aslında içsel yaşayacaksınız bunları daha çok. Kendinizle hesaplaşacak belki canınız yanacak ama isterseniz eğe              ilgili hayatınızda yeni kapılar açılabilir. Yani para kaynaklarınız farklılaşabilir, ummadığınız alandan nasiplenebilirsiniz. Sizi yeni işlerle de karşılaştırabilir bu süreçte.

YÜKSELEN BALIKLAR

Bu dolunayı 4 evinizde yaşayacaksınız sevgili balıklar. Aslında bu ev ev aile vatan millet, toprak gibi alanları temsil ettiği gibi, içinizdeki derinlerde ki öz değer duygunuzla da çok alakalıdır. Bu da demektir ki, iç dünyanız, korkularınız ve işinizle, kariyerinizle alakalı yaşadığınız kaygan zemminiz artık sonlanacak. Kendinizle ve iş dünyanız, kariyerinizle ilgili birçok sorun yaşamış ya da yaşıyor olabilirsiniz. Ama artık değişken burçlardaki tutulmalar biteceği ve sabit burca geçeceği için bu sizin kararlarınızı alıp uygulayabileceğiniz zamanlar anlamına geliyor. Ev ev hanenizle alakalı zorlandığınız konular varsa dolunayın ışığı burayı aydınlatacak ve size bu sorunların kaynaklarını göstermeye çalışacak. Neleri ve hangi alışkanlıklarını değiştirmen gerekiyor bu alanları düzene koyman için. Yüzleşeceksindir. Sizin için de arınma süreci olacak. Çünkü bildiğiniz ama bakmaya bile çekindiğiniz kendi derinliklerinizi fark edecek ve dönüştüreceksin. Tabi niyetli ve değişime açık olanlar. Aile içinde her hangi bir tartışmaya da girmemeye özen gösterin. Bu dönem için gereksiz bir yük olur sizin için. Buna ihtiyacınız yok.  Çünkü eski sen değil bambaşka yenilenmiş, net kararlar almış, uygulamaya koymuş, kendinden ve yaptıklarından son derece emin bir kimlikle hayata başlayacak enerjilerle dolu olacaksın. Yepyeni bir sayfa açacaksınız sevgili balıklar. Ama kimler bunu gerçekten isteyip uygulamaya koyanlar.

Venüs Retro’sunu 11 evinizde yaşayacaksınız. Bu kariyerde gelen kazançlar, sosyal çevreniz, grup çalışmalarınız, hedeflerinizle ilgili bir alan. Bu da demektir ki çevreni bu alanları biraz sorgulayacağın, sana yardımcı, işini kolaylaştıran kimler var, kötü gün dostları, iyi gün dostları ayırt etmeye ve bazıları ile vedalaşmaya başlayabilirsin. Daha çok bu duruma sen mi sebep verdin diye kafan bile karışabilir. Ki bunu da sorgulaman olasılıkların içinde olması aslında kendinizi geliştirmek ve hataları görmek için harika olur. Bazen karşınızdaki size yanlış yapar ama alt yapısında sizin hatanız vardır. Meditadif çalışmalar yapmaya meyilli oluşunuz işinizi de bu dönem kolaylaştıracaktır. Hedefler demişken belki de önceden planladığın ama zaman içinde umursamadığın, unuttuğun hayata dair bir şeyler aklına gelebilir. Venüs bunu size getirebilir.  Bu sefer neden ihmal ettiğinizi bulabilir ve kendinizi bu doğrultu da şekillendirebilirsiniz. Çünkü projelerle ilgili durumda oldukça desteklisiniz. Yükselişe geçebilirsiniz. Arınma bırakmak anlamına gelir, bu kişilerde olabilir, duygu, düşüncelerde olabilir. Sadece arkanıza yaslanın ve rahatlayın.

Sizin yönetiminizde sizinle beraber yol alacak olan Jüpiter sizi en şanslı burç yapıyor. Umut dolu, şansların yüzünüze güldüğü, birçok fırsatın siz aramadan neredeyse gümüş tepsi ile önünüze sunulduğu, iş, kariyer, ilişkiler, açısından oldukça şanslı ve bol bereketli bir dönemi aralayacak Jüpiter. Yani hem ruhsal anlamda, hem fiziksel hayatta harikasınız diyebilirim.

Sevgilerimle…

Kaynak: Editör:
Etiketler: VENÜS, RETROSU, VE, JÜPİTER'İN, ETKİLERİ, İLE, KALICI, DÖNÜŞÜM, ŞİFALANMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937