google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Yazı Detayı
23 Mayıs 2021 - Pazar 10:24 Bu yazı 328 kez okundu
 
BİZ ÖYLE GARİP VE GÜZEL İNSANLARIZ…
Esra GÜMRÜKÇÜ
esragmrkc61@gmail.com
 
 

BİZ ÖYLE GARİP VE GÜZEL İNSANLARIZ…

Biz çok özel insanlarız. Öyle ki canımız çok yansa bile gülmeye çabalarız güldürürüz. Bir tek etrafımızdakilerin asık suratlarına tahammül edemezken, etrafımıza neşeler saçarken, biz herkesi mutlu etmeye çalışırken hep içimizden kahroluruz. Gece yastığa başımızı, olmayacak bin bir gece masallarının bir gün olmasını umarak koyarız. Biz öyle garip güzel insanlarız derdimiz içimizi yerken bunu anlatabilecek kadar basitleştiremeyiz ve anlatarak çare üretemeyiz. Acımızı dindiremez,  konuşmak veya anlaşılmak… Öyle ki biz diğer birçoğu gibi derdimizi sigara dumanıyla demleyemeyiz. İçimizin ateşini, soğuk bir limonatayla da yatıştıramayız. Usul usul yanan bir yanar dağı gibidir bizim içimiz… Bize uzun yıllar gerekir, uzun geceler, kesinlikle vaadler ve sözler bize umut veremez ama biz kendimizden vazgeçene kadar bekleriz.

Biz donuk insanlarızdır fakat yerimizde duramayız. Andayken her şey gerçekten güzel olmalı. Biliyoruz çünkü çok iyi öğrendik geçmişte kalarak veya geleceği düşünerek şimdimizi mahvedip hiçbir şey kazanamayacağımızı. Bize güzel anlar yaşayıp güzel bir geçmiş oluşturmak yakışıyor böylelikle geleceği kurtarabiliriz. Mutsuzluğun kimseye faydası yok evet gece uyurken kafamız olmayacak birçok şeyle dolu ve bazen bunları düşünmemek gerçekten zorda bırakıyor insanı ama hayat devam ediyor etmek zorundayız. İyi olmak zorundayız. Vazgeçmemek zorundayız. Mutlu olmak zorundayız. Kıymet bilmek zorundayız. Umut etmek zorundayız. Hayat mutlaka çok güzel elbet bir gün çare bulamadığımız her şeyin çaresi olacak veya daha iyisi olacak gerçekten zamanın her şeye bir son ve bir başlangıç getirdiğini unutmamalıyız. Olması gerektiği gibi yaşamaya çalıştığınızda size göre her şey yolunda olacak. Eğer bir akıntıya kürek çektiğinizde siz daha üstün iseniz başarırsınız eğer akıntı sizden daha güçlüyse kendi iyiliğiniz için mutlaka yüzmeyi öğrenin çünkü hayat acıtsa bile öldürmüyor ve akıntının seni götüreceği yer gitmek istediğin yerden bin kat daha güzel ve iyi olabilir. Kendimizi zorlamak sadece başarı için mümkün ama kaderinizi insanlar konusunda zorlamak mümkün değil. Ben insanlarla çok uzun zaman önce tartışmayı ve anlaşmayı bıraktım. Beni anlamıyorlarsa uğraşmıyorum, beni görmemeleri daha iyi kimsenin gözüne batmak istemiyorum. İnsanlar çok acımasız olabilirler ama ben bundan korkmuyorum insanların düşünceleri ve anlama yetileri beni korkutuyor onlar tehlikeli varlıklar. Birbirlerine algı kumpasları kurup birbirlerini sürekli kandıran, yalan konuşan, yanlış anlayan varlıklar katlanamıyorum. Kesinlikle uzak durmalıyız. Acımız, derdimiz her neyse olduğu yerde kalsın mutsuzluğunuzdan zevk alan birileri inadına hep mutlu kalın.

Elbet belli bir yaşa geldiğimizde etrafımızda bizi arayan soran değer bilen insanlar olacak gençken çoğumuz sağır olduğumuz bir partinin içinde telefonla konuşuyor gibiyiz. Hayat sadelik ve sessizlik bulduğunda kim sizi anlamış ve değer vermiş kimler sizin samimiyetinizi benimsemiş belli olacak. Şu an sadece partiye ayak uydurun hayatın ritmini yakalayın, yorulacağınızı düşündüğünüz hiçbir şey için yormayın kendinizi. Mutlu olun gitsin, mutsuzluk bir işe yaramıyor..:)

 
Etiketler: BİZ, ÖYLE, GARİP, VE, GÜZEL, İNSANLARIZ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937